Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 maja 2021, 12:09

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Uczciwe gry na Androida - płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.

GRID Autosport

  1. Gatunek: wyścigi
  2. Producent: Feral Interactive, Codemasters
  3. Cena: 47,99 zł
  4. Skąd pobrać: Google Play (Android), App Store (iOS)

Okazuje się, że nawet na urządzeniach mobilnych da się odpalić potężną, całkiem realistyczną grę wyścigową. Może nie symulację per se, ale na pewno mowa o bryce, która trzyma się bliżej ziemi niż Asphalt czy Need for Speed. Zanim Codemasters zaatakowało, w tym segmencie królował całkiem niezły Real Racing, który jednak miał poważny problem – wkurzające mikropłatności i liczniki czasu. Odbiłem się po kilku pierwszych wyścigach.

Dla maniaków motoryzacji, którzy nie chcą użerać się z wszystkimi przywarami gier free-to-play, z odsieczą przybył GRID Autosport. Tak jest, ten sam, którego pamiętacie z PC i konsol poprzedniej generacji. Nie jakaś tam miniaturowa, uproszczona wersja, tylko pełnoprawny port rasowej ścigałki z dostosowanym sterowaniem i wszystkimi opcjami, na które mogliśmy liczyć w oryginale.

GRID Autosport to najbardziej zaawansowane wyścigi, jakie wylądowały na Androidzie i iOS-ie. Codemasters zaserwowało ten sam niewybaczający błędów model jazdy (choć oczywiście można aktywować pewne ułatwienia). Na przetestowanie czeka szwadron wozów, mnóstwo torów wyścigowych i trybów rozgrywki. W przeciwieństwie do Asphalta i Need for Speedzabawa w GRID-zie odbywa się głównie na torach wyścigowych i obejmuje raczej legalne wydarzenia. Nie uświadczycie tu gliniarzy ani dziwnych wzmocnień. Ale to nie znaczy, że nie czekają Was emocje.

Tych jest co niemiara, budujemy bowiem swoją karierę poprzez zwycięstwa w rozmaitych zawodach i konkurencjach, zdobywamy też nowe samochody. Generalnie jest to najbliższe takim gigantom jak Forza doświadczenie, jakie czeka na Was na urządzeniach mobilnych. Nic, tylko siadać za wirtualnym kółkiem. Uprzedzam, nie każdy telefon udźwignie tę produkcję. A co do Forzy...

Z ŻYCIA REDAKCJI, CZYLI JAK ODEBRAĆ NADZIEJĘ

Ja (podjarany): Zobacz, Draug, będzie Forza na telefony!

Draug: Ale to Forza Street. To się samo przechodzi i w ogóle nie masz nad niczym kontroli.

Ja: No weź, nieee...

Ja (chwilę po sprawdzeniu gameplayu): Cholera.

Tyle w temacie Forzy na telefonie.

  1. GRID Autosport w sklepie Google Play
Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Stardew Valley

Stardew Valley

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Life is Strange

Life is Strange

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Final Fantasy VI

Final Fantasy VI

Wayward Souls

Wayward Souls

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście
14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.