Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Torchlight Frontiers – ojcowie Diablo kontratakują

  1. Typ: hack’n’slash
  2. Premiera: 2020
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Twórcy: Echtra Games

Konkurencja Blizzarda kuje żelazo póki gorące – czy raczej, póki nie wyjdzie Diablo IV. Reputacja dewelopera może i jest nadszarpnięta, ale ostatni Blizzcon udowodnił, jak wielkie oczekiwania ludzie wiążą z tą grą. Niemniej w innych studiach „od hack’n’slashy” też pracują zdolni deweloperzy. W Echtra Games chociażby znajdziemy Maxa Schaefera, jednego z ojców sukcesu samego Diablo. Na 2020 firma ta zaplanowała kontratak z Torchlight Frontiers.

Siłą pierwszych dwóch części serii – poza przyjemnymi mechanikami nawiązującymi do Diablo II – był klimat radosnej, kolorowej, arcanepunkowej rozwałki. Po prostu studio Runic niczego nie udawało. Torchlight Frontiers celuje w podobny nastrój, tyle że tym razem wyruszymy na obrzeża cywilizacji, gdzie przetrwają tylko najwytrwalsi. Zapolujemy na pokraki skażone przez potężny minerał.

Podstawowe założenia rozgrywki też pozostają na miejscu. Wybierzemy bohatera spośród kilku predefiniowanych, całkiem ciekawych klas – będziemy mogli ruszyć do boju jako chociażby uroczy robocik, który z czasem zmieni się w prawdziwą machinę wojenną. Przerzedzimy hordy potworów, zgromadzimy doświadczenie, złoto i potężne łupy. Gameplay doczeka się w tych aspektach mniejszych i większych usprawnień, ale zachowa ducha serii. Zmieni się natomiast architektura rozgrywki – Torchlight Frontiers to przede wszystkim MMO kładące spory nacisk na współpracę. Powierzchnię świata dzielą wszyscy gracze na serwerze, ale zabawa zaczyna się, gdy schodzimy do losowo generowanych lochów.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.