Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 3 grudnia 2019, 14:40

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry 2020 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji

2020 rok zapowiada się lepiej od obecnego. W najbliższych miesiącach czekają nas premiery takich hitów jak Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake czy The Last of Us 2.

Końcówka roku to przede wszystkim czas podsumowań minionych dwunastu miesięcy. Pomiędzy wspominaniem najlepszych hitów i wyciąganiem wniosków z największych porażek warto też spojrzeć w przyszłość. W 2020 czeka nas sporo gorących premier. Tytułów, które mają szansę nie tylko zdefiniować odchodzącą ósmą generację, ale także wprowadzić nas w następną. Wybraliśmy dwanaście gier, które najprawdopodobniej narobią zamieszania w przyszłym roku i które są najbardziej oczekiwane przez graczy.

The Last of Us: Part II - Ellie powraca

Czekamy, ponieważ: Naughty Dog jeszcze ani razu nas nie zawiodło.

  1. Data premiery: maj 2020
  2. Gatunek: przygodowa gra akcji
  3. Wyjdzie na: PS4, prawdopodobnie PS5

O jakości pierwszego The Last of Us świadczy fakt, że tytuł ten nie tylko uważany jest za jedną z najlepszych gier wydanych na PlayStation 3, ale często jego dość skromnie ulepszony remaster załapuje się do analogicznych zestawień najlepszych tytułów dostępnych na PS4. Historia Joela i Ellie porywa świetnie wykreowanymi postaciami i wciągającą fabułą z zaskakującym finałem – a wszystko to wsparto bardzo dobrymi mechanikami rozgrywki i wspaniałą oprawą wizualną. I jakby tego było mało, dorzucono jeszcze niezły, bardzo pomysłowy tryb multiplayer.

The Last of Us: Part II będzie pozbawione tego ostatniego, ale pozostałe elementy stojące za sukcesem „jedynki” zdają się być na swoim miejscu. Grafika na materiałach przedpremierowych wygląda tak dobrze, że węszyciele spisków prorokują, iż pokazy dotyczą wersji na PS5. Rozgrywka oprze się na podobnych jak wcześniej fundamentach, ale zostanie solidnie doszlifowana, przede wszystkim pod względem sztucznej inteligencji wrogów.

Co się zaś tyczy historii, to twórcy obiecują opowieść przynajmniej równie angażującą jak ta w „jedynce” – i nie mamy powodów, by im nie wierzyć. Znów trafimy do świata zrujnowanego przez epidemię zmieniającą ludzi w potwory. Fabuła skupi się na pięć lat starszej niż w The Last of Us Ellie, a motywem przewodnim ma być zemsta. Powróci też Joel, choć Naughty Dog zazdrośnie skrywa informacje o tym, jaką odegra on rolę.

  1. Więcej o grze The Last of Us: Part 2
  2. The Last of Us 2 wygląda aż zbyt pięknie
TWOIM ZDANIEM

Czy masz w tej chwili złożone zamówienie przedpremierowe na jakąkolwiek grę?

Nie
73%
Tak
27%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dying Light 2

Dying Light 2

Witchfire

Witchfire

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Final Fantasy VII Remake: Intergrade

Final Fantasy VII Remake: Intergrade

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Doom Eternal

Doom Eternal

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku
Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku

Świat gier zaczyna budzić się z pandemicznego snu. Liczba premier jaka zaleje nas już od końcówki wakacji jest naprawdę imponująca. Oto najciekawsze z nich.

To będzie najlepszy rok dla graczy od lat
To będzie najlepszy rok dla graczy od lat

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że koronawirus skutecznie rozłoży nam growe poletko. Dziś wszystko wskazuje na to, że szykuje się nam najlepsza końcówka roku od lat.

Nie tylko gwint – najlepsze minigry w historii gier
Nie tylko gwint – najlepsze minigry w historii gier

W większych grach często pojawiają się mniejsze, stanowiąc przyjemne urozmaicenie standardowej zabawy. Wiedźmin 3, GTA czy Mortal Kombat - łączą je prześwietne minigry, o których Wam dzisiaj więcej opowiemy.