Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 25 lipca 2018, 15:00

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na Xbox One – 12 świetnych gier na konsolę Microsoftu

Gears of War, Forza Horizon, Halo… To świetne gry, ale na nich możliwości Xboksa się nie kończą. Stworzyliśmy listę najlepszych tytułów, w które można zagrać na sprzęcie Microsoftu.

Z nieba do piekła. Taki obraz przychodzi do głowy, gdy przypomnimy sobie jak świetnie radził sobie Xbox 360 oraz jak ciężki żywot ma Xbox One – konsola Microsoftu ósmej generacji. Przygotowując następcę bardzo popularnej „trzystasześćdziesiątki”, gigant z Redmond pogubił się podczas kampanii marketingowej. Do dziś gracze śmieją się z konferencji, na której – pokazując konsolę do gier – przedstawiciel Microsoftu powtarzał jedynie „sport” i „TV”. Do tego doszło zamieszanie z wymogiem ciągłego podłączenia sprzętu do sieci, handlem używanymi grami czy początkowa konieczność kupowania konsoli w zestawie z Kinectem. W efekcie Xbox One nie radził sobie tak dobrze, jak by mógł, zwłaszcza w porównaniu z konkurencją.

Taka sytuacja trwała przynajmniej do momentu premiery Xboksa One X, który jest w tej chwili najmocniejszą konsolą na rynku, na której gry multiplatformowe wyglądają najlepiej i działają najbardziej płynnie. Sama moc obliczeniowa to jednak nie wszystko. Graczy interesują przecież głównie – nie będziecie zaskoczeni – gry. Niestety, na polu exclusive’ów Microsoft wyraźnie odstaje od konkurencji.

Musiano to zauważyć i dlatego najpierw Phil Spencer zapowiedział pod koniec 2017 roku inwestycje, a potem podczas targów E3 2018 firma pochwaliła się zakupem kilku studiów deweloperskich. Czy to wystarczy, by odmienić sytuację panującą na rynku? Przekonamy się, gdy okaże się jak często będziemy zmuszeni uaktualniać niniejszą listę najlepszych gier na Xboksa One.

UWAGA! CYKLICZNOŚĆ

Ten artykuł jest już trzecim z serii tekstów, w których nasza redakcja wybiera najlepsze gry na konkretną platformę. Co bardzo istotne, przegląd ów ma charakter cykliczny, a to oznacza, że w przypadku pojawienia się jakiejś ważnej dla nas gry wyprze ona inną, znajdującą się obecnie w zestawieniu. W naszym serwisie możecie znaleźć podobne listy dotyczące konsol Nintendo Switch oraz PlayStation 4.

  1. 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
  2. 13 świetnych gier na PlayStation 4

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Każdy z redaktorów stworzył własny spis ulubionych gier, dostępnych na Xboksa One, przyznając punkty poszczególnym produkcjom. Następnie wyłoniliśmy dwanaście tytułów, które zdobyły największą liczbę punktów.

State of Decay 2

Zombie, gdzie nie spojrzysz – zombie. - Najlepsze gry na Xbox One – 12 świetnych gier na konsolę Microsoftu - dokument - 2020-05-28
Zombie, gdzie nie spojrzysz – zombie.
  1. Gatunek: siekierezada w czasach apokalipsy
  2. Zagraj, jeśli: wciąż mało Ci gier survivalowych
  3. Nie graj, bo: to kolejna, niewiele wnosząca do gatunku gra o zombie
  4. Gry podobne: DayZ, Dead Rising 4

Pierwsze State of Decay odniosło spory sukces (niemal półtora roku po premierze gry informowaliśmy o sprzedaży na poziomie dwóch milionów egzemplarzy), więc amerykańskie studio Undead Labs dostało zamówienie na kontynuację. Tym razem główną atrakcją miał być kooperacyjny multiplayer dla czterech osób.

W drugiej części po kilkunastominutowym samouczku możemy zdecydować się na jedną z trzech lokacji, którą będziemy eksplorować samotnie bądź ze znajomymi. Niezależnie od wybranej opcji trafimy na tereny opanowane przez kilka rodzajów zombie, gdzie trzeba będzie zbudować małą postapokaliptyczną społeczność.

Jak na survivalowy tytuł przystało, zapasów jest niewiele i wszelkie przydatne rzeczy trzeba najpierw wyszperać, zwiedzając okolicę. Zombie najczęściej tłuczemy jakąś siekierą. Broń palna jest obecna, ale „pestki” lepiej chomikować na czarną godzinę, bo stale pozostają towarem deficytowym. Dużą atrakcję stanowi korzystanie z pojazdów i rozjeżdżanie nieumarłych. Przynajmniej dopóki nie trafi się błąd i auto nie zawiśnie na jakiejś przeszkodzie terenowej, uniemożliwiającej dalszą jazdę...

  1. Recenzja gry State of Decay 2 – apokalipsa zombie w jakości Gothica
TWOIM ZDANIEM

Która z wymienionych gier na Xboksa One jest według Ciebie najlepsza?

Wiedźmin 3: Dziki Gon
33,9%
Forza Horizon 3
33,4%
Grand Theft Auto V
9%
Rise of the Tomb Raider
5,8%
Assassin’s Creed Origins
5,3%
Forza Motorsport 7
4%
Gears of War 4
2,9%
Ori and the Blind Forest
1,6%
Cuphead
1,2%
Gears of War: Ultimate Edition
1,1%
State of Decay 2
1,1%
Forza Motorsport 6
0,8%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3

State of Decay 2

State of Decay 2

Cuphead

Cuphead

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7

Ori and the Blind Forest

Ori and the Blind Forest

Gears of War 4

Gears of War 4

Gears of War: Ultimate Edition

Gears of War: Ultimate Edition

Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.