Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 14:17

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Slender: The Arrival

Slender Man, wysoka postać bez twarzy, to element legendy miejskiej, która zaczęła zdobywać popularność w pierwszej dekadzie XXI wieku. Gracze poznali ją w 2012 roku, kiedy w sieci pojawiła się darmowa pozycja Slender: The Eight Pages. Rozgrywka była prosta, a nawet wręcz prymitywna, co nie przeszkodziło temu tytułowi stać się swego rodzaju fenomenem. Zainteresowanie nią nakręcali youtuberzy, tacy jak PewDiePie. Jego wideo z The Eight Pages obejrzano ponad 13 milionów razy.

Zaczęło się od wpisów na forum, potem była legenda miejska, a w końcu jeden z ciekawszych horrorów na PC. - Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie - dokument - 2019-09-04
Zaczęło się od wpisów na forum, potem była legenda miejska, a w końcu jeden z ciekawszych horrorów na PC.

Rok później na rynku pojawiła się pozycja Slender: The Arrival, za powstanie której odpowiadał twórca oryginału, Mark Hadley, wspierany przez deweloperów z Blue Isle Studios (nie mylić z Black Isle). O ile The Eight Pages było pozbawionym fabuły doświadczeniem na kilkanaście minut, The Arrival okazało się już pełnoprawną grą, oferującą około dwóch, trzech godzin zabawy.

W produkcji tej musimy eksplorować świat, szukając potrzebnych przedmiotów i jednocześnie unikając ciągle podążającego za nami tytułowego potwora. Nasze jedyne wyposażenie stanowi latarka, a samo spojrzenie na „chudego człowieka” może przyprawić bohatera o obłęd.

Skąd wziął się Slender Man? Odpowiedź jest dość banalna, wymyślił go Eric „Victor Surge” Knudson, który pierwsze wzmianki o tej postaci umieścił na forum Something Awful. Co ciekawe, Mark Hadley zaprosił go do współpracy i Knudson napisał scenariusz do gry Slender: The Arrival.

  1. Więcej o grze Slender: The Arrival

TWOIM ZDANIEM

Co jest najważniejsze w dobrym horrorze?

Atmosfera (muzyka, klimat miejscówki, poczucie zagrożenia)
86%
Fabuła
8,7%
Straszne jump scare'y
2,7%
Elementy gameplayowe (np. strzelanie czy rozwój postaci)
1,4%
Oprawa graficzna
1,3%
Zobacz inne ankiety
Blair Witch

Blair Witch

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

SOMA

SOMA

Outlast

Outlast

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Amnesia: Collection

Amnesia: Collection

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).