Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lipca 2011, 09:40

autor: Sarge

Fani Battlefielda 3 oczerniają Modern Warfare 3 za pomocą strony internetowej

W sieci zrobiło się głośno o stronie ModernWarfare3.com, która wbrew nazwie nie traktuje o nadchodzącej strzelaninie studia Infinity Ward, a przenosi nas na oficjalny serwis Battlefielda 3. Wcześniej po wpisaniu powyższego adresu mogliśmy ujrzeć materiały parodiujące nadchodzącą odsłonę serii Call of Duty.

Choć do premiery Call of Duty: Modern Warfare 3 i Battlefielda 3 pozostało jeszcze kilka miesięcy, fanom obu pozycji nie przeszkadza to w prześciganiu się w stwierdzeniach, która z nich będzie lepsza. Miłośnik Battlefielda 3 do walki z MW3 postanowił wykorzystać... domenę internetową ModernWarfare3.com.

Czemu zwolennicy jednej serii mieliby otwierać stronę internetową z adresem sugerującym, że chodzi o inną produkcję? Chociażby dlatego, żeby ludzie wpisujący taki adres przenosili się na oficjalny serwis Battlefielda 3. Właśnie takie przekierowanie następuje po wpisaniu ModernWarfare3.com w polu adresu przeglądarki internetowej.

Sprawa nabiera dodatkowego smaczku, gdy sprawdzimy co można było znaleźć na ModernWarfare3.com jeszcze kilka tygodni temu. Zachowana przez Google stara wersja strony przedstawia m.in. filmik parodiujący Call of Duty: Modern Warfare 3. Dzieło Infinity Ward wyśmiewane jest w nim choćby za to, że wygląda identyczne, jak Call of Duty: Modern Warfare 2 i nie wprowadza znaczących zmian do rozgrywki.

Fani Battlefielda 3 oczerniają Modern Warfare 3 za pomocą strony internetowej - ilustracja #1

Podpis pod wspomnianym materiałem głosi, że Modern Warfare 3 jest „słabą grą, stworzoną metodą „kopiuj-wklej” w stosunku do poprzedniczki”. Jesteśmy „zachęcani” do obejrzenia zwiastuna, a także do złożenia zamówienia przedpremierowego, które nagradzane jest ekskluzywnymi bonusami dostępnymi „dla fanbojów Modern Warfare nie zdających sobie sprawy z tego, że Battlefield jest lepszym tytułem”.

Na osobnej podstronie opublikowano podobne słowa, a w dziale poświęconemu becie Modern Warfare 3 czytamy, że żadne klucze nie są w tej chwili rozprowadzane. Autorzy serwisu sugerują, że może to być spowodowane wstydem Infinity Ward oraz Activision przed zaprezentowaniem „słabej gry” w akcji. Zamiast tego zachęcają do sprawdzenia bety Battlefielda 3.

Choć obecnie po wpisaniu adresu ModernWarfare3.com jesteśmy jedynie przekierowywani na oficjalną stronę Battlefielda 3, to jej wcześniejszy wygląd świadczy o tym, że jest to najwyraźniej zamierzone działanie fanów serii EA DICE. O założenie domeny można też podejrzewać marketingowców Electronic Arts (wydawcy BF3), ale nie ma na to żadnych dowodów. Z kolei koncern Activision nie skomentował jeszcze tej sytuacji – całkiem możliwe, że poczyni jeszcze jakieś ruchy w tej sprawie.