Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2011, 10:36

autor: Kono

Blizzard połączy serwery Starcrafta II

18 lipca firma Blizzard połączy serwery Starcrafta II. Amerykańska firma zapowiada, że dzięki temu doczekamy się szybszego i bardziej efektywnego znajdowania przeciwników.

Firma Blizzard ogłosiła na oficjalnym blogu, że 18 lipca odbędzie się łączenie serwerów Starcrafta II. Fuzji poddane zostaną serwery: europejski i rosyjski, koreański i tajwański, a także północno-amerykański i ten przeznaczony do obsługi graczy z Ameryki Łacińskiej.

W efekcie osoby grające w Starcrafta II mogą spodziewać się kilku udogodnień. Przede wszystkim, większa pula graczy oznacza szybsze i bardziej efektywne znajdowanie przeciwników do wieloosobowych potyczek. Połączone zostaną również wszystkie ligi. Na nowych serwerach będzie także funkcjonować tylko jedna „Grandmaster League”. Dodatkowo, poszerzy się wachlarz tzw. „custom maps”, tworzonych przez kreatywnych graczy. Co więcej, osoby, które mają przyjaciół mieszkających w łączonej strefie (np. Europa i Rosja), będą mogły ich dodać jako przyjaciół w serwisie Battle.net za pomocą Real ID.

Blizzard połączy serwery Starcrafta II - ilustracja #1

Łączenie serwerów zostało zaplanowane na 18 lipca, czyli na tydzień, w którym wystartuje 3 sezon rozgrywek Starcrafta II. Fuzja nie wpłynie ujemnie na funkcjonalność serwisu Battle.net, a jego użytkownicy nie będą musieli nic robić, bo cały proces przypisania konta do nowego serwera będzie automatyczny.

Blizzard zapewnia, że scalenie nie wpłynie negatywne na jakość połączeń, uspokajając tym samym osoby obawiające się dużych opóźnień (tzw. „lagów”). Dodatkowo, twórcy map nie będą musieli podejmować specjalnych działań, by stworzone przez nich plansze były w pełni sprawne.

Fanom e-sportu przypominamy, że 6 i 7 sierpnia w Warszawie odbędzie się European Battle.net Invitational, czyli eliminacja do Global Battle.net Invitational, który rozgrywany będzie w październiku w czasie trwania BlizzConu. Waszej uwadze polecamy również zapowiedź drugiej części Starcrafta II o podtytule Heart of the Swarm.