NHL 2004: Taktyki trenerskie - Strategie gry w przewadze
Aktualizacja:
STRATEGIE GRY W PRZEWADZE
Do wyboru: Shooting, Umbrella, Overload.
SHOOTING
Strategia polegająca na oddawaniu silnych strzałów z dystansu na bramkę oraz dobijanie krążka, który nie został wyłapany przez bramkarza lub opanowany i wybity przez obrońców.

Dwóch skrzydłowych ustawia się w bliskich okolicach bramki mając za zadanie dobijanie strzałów, które oddawane są przez zawodników ustawionych tuż pod niebieską linią oznaczającą granicę tercji. Dodatkowo zawodnicy przy bramce mają za zadanie zmieniać lot krążka oraz zasłaniać bramkarza, ograniczając mu w ten sposób pole widzenia, co utrudnia lub uniemożliwia obronę. Między obrońcami i centrem krążek jest szybko i dokładnie podawany, a w sprzyjającej sytuacji oddawany jest na bramkę silny strzał z dystansu. Wtedy właśnie lot krążka może być zmieniony, zasłonięty bramkarz może mieć trudności z obroną, lub siła strzału uniemożliwi zamrożenie krążka co stwarza szanse na skuteczną dobitkę.
Taktyka stosowana w drużynach, które dysponują silnymi, ale nie perfekcyjnie wyszkolonymi technicznie skrzydłowymi. Dodatkowo w strategii tej wymagani będą obrońcy obdarzeni silnym strzałem. Strzały słabe będą przez bramkarza wyłapywane, a nie odbijane, co nie da szans na dobitkę.
Podstawowa zaleta tej taktyki to duża ilość strzałów, które zwiększają prawdopodobieństwo zdobycia bramki oraz możliwość stosowania w drużynach bez doskonale technicznie grających napastnikach.
Podstawowa wada to prostota i co za tym idzie czytelność zamiarów. To w sumie prymitywna strategia, która nie będzie wykorzystywać umiejętności zawodników dobrze wyszkolonych. Jednak polecam ją do zastosowania w drużynach bez gwiazd.
UMBRELLA
Stosując tę taktykę mamy na celu doprowadzenie do sytuacji, gdy zawodnik będący w posiadaniu krążka będzie miał przed sobą otwartą przestrzeń i będzie mógł oddać strzał bez obaw o to, że uderzenie zostanie zablokowany przez broniących.

Skrzydłowi (LW, RW) mają za zadanie oczyszczać przedpole, natomiast zawodnicy ustawieni w dystansie (C, LD, RD) w półkolistej linii (kształt przypomina parasol, stąd nazwa strategii) strzelają na bramkę w momencie, gdy nikt z broniących nie zasłoni uderzenia. Na schemacie zaznaczono strzał oddawany ze środka tercji, jednak w praktyce najczęściej strzały oddawane są w tej strategii ze skrzydła, ze okolic środka pola wznowień (bulika).
Podstawowa zaleta: rozgrywanie akcji całą szerokością lodowiska, długie podania umożliwiające szybkie przemieszczanie krążka do słabiej bronionej części tercji. Dodatkowo czasem może wystąpić możliwość dobitki, gdyż nasi skrzydłowi wciąż pozostają w pobliżu bramki.
Główna wada: wysokie wymagania stawiane graczom (siła i niewrażliwość na próby powalenia, precyzja podania, szybkość podania, precyzja strzału z dystansu, szybkość strzału).
OVERLOAD
Podobnie jak w strategii stosowanej w grze w równych składach technika polega na przeniesieniu, skróceniu obszaru gry do jednej strony lodowiska.

Center grający skrzydłem jako rozgrywający mam możliwość zagrywania praktycznie do każdego z partnerów. Wybiera akcje najkorzystniejszą. Jednak główny atut strategii OVERLOAD w grze w przewadze to możliwość zdobycia bramki wykorzystując do tego nie pilnowanego obrońcę, który szybko wjeżdża w pole SLOT lub na skrzydło. Na schemacie widać, że przeniesienie ciężaru gry na lewe skrzydło powoduje, że obrońcy przeciwnika nie kontrolują prawej strony tercji. Szybko wjeżdżający w ten obszar obrońca (RD) dostaje precyzyjne podanie od rozgrywającego i natychmiast oddaje strzał. Bardzo efektowna strategia, wskazana gdy dysponujemy szybkimi, kreatywnymi zawodnikami.
0
- NHL 2004 - poradnik do gry
- NHL 2004: Poradnik do gry
- NHL 2004: Dynasty Mode - Opcje Rules
- NHL 2004: Wybór Generalnego Managera
- NHL 2004: Wybór Generalnego Managera - Personel
- NHL 2004: Wybór Generalnego Managera - Udogodnienia
- NHL 2004: Fantasy Draft
- NHL 2004: Główny ekran gry
- NHL 2004: Główny ekran gry - Options
- NHL 2004: Główny ekran gry - Biuro
- NHL 2004: Główny ekran gry - Poziom drużyny
- NHL 2004: Główny ekran gry - Upgrades
- NHL 2004: Główny ekran gry - Dobór zawodników
- NHL 2004: Główny ekran gry - Ustawianie formacji
- NHL 2004: Taktyki trenerskie
- NHL 2004: Taktyki trenerskie - Strategie ofensywne
- NHL 2004: Taktyki trenerskie - Strategie defensywne
- NHL 2004: Taktyki trenerskie - Strategie gry w przewadze
- NHL 2004: Taktyki trenerskie - Strategie gry w osłabieniu
- NHL 2004: Taktyki trenerskie - Quick Play Strategy
- NHL 2004: Finanse
- NHL 2004: Mecz
- NHL 2004: Zasady i triki - Gra w defensywie
- NHL 2004: Zasady i triki - Gra w ofensywna
- NHL 2004: Zasady i triki - Bójki, Między spotkaniami
- NHL 2004: Trening
- NHL 2004: Wymiany, zakupy i kontrakty
- NHL 2004: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
pajkul Senator
Wspaniale, idealnie... Wspaniale Rothon, o to mi chodziło!!!! Poradnik na 6+!!!
zanonimizowany161901 Junior
rothon dziekuje bardzo za pomoc ,jush mi dziala,<jupi> :)
rothon Legend
edwinos--> Najlepiej rob backupy calego katalogu NHL 2004 z folderu Moje dokumanty (jako np. jakies archiwum z data dzienna wg. kalendarza gry, albo kalendarza rzeczywistego, jak tam wolisz). Jego wielkosc to niewiele ponad 3 mega. Najwazniejsze i najwieksze sa bazy danych zapisywane w zbiorach [nazwa].exh dla trybu exhibition, [nazwa].dyn dla trybu dynasty, [nazwa].sea dla trybu season w folderze DB, oraz plik user.log w folderze USER. One zmieniaja sie zawsze. Inne pliki zmienic sie moga, gdy dogrywasz dodatki, poprawki, jakies zdjecia, inne stroje itd. ktorych mnostwo na sieci. Najbezpieczniej, najpewniej i chyba jednak najszybciej robic backup calego NHL 2004 i w calosci to podmieniac. Dziala bez zarzutu, nic sie nie gubi.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-04-15 10:24:41]
edwinos Centurion

rothon ----> sluchaj....mam techniczne pytanie zwiazane z save'ami w NH2004
Wiadomo, ze jak gra sie sezon, to nastepuja kolejne mecze, zapisywana jest gra po kazdym rozegranym meczu. Koncze w danym dniu gre - ma ona wpis z data aktualna ...a jak np dobrze byloby robic...aby mozna np wrocic do starszych zapisow gry ??
Ktory plik trzeba sobie gdzies na boku zapisac, aby potem mozna bylo go wgrac i miec np stan nie aktualny..ale sprzed 2-3 dni..??
rothon Legend
Pliki z kalendarzem (dokladnie 4 jezeli wgrywasz v2) nalezy skopiowac do katalogu z gra (tam gdzie znajduje sie nhl2004.exe) a nastepnie odpalic zbior calendar.bat, a przy innej wersji kalendarza innego batcha, ktory bedzie dostepny po rozpakowaniu plikow z kalendarzem.
Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2004-04-15 07:05:55]
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.