Control: Poprzednik - boss, jak pokonać?

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Na poniższej stronie poradnika do gry Control, firmy Remedy odnajdziesz opis walk z bossem, Poprzednikiem (Former). Za pokonanie bossa po raz pierwszy otrzymasz trofeum o identycznej nazwie - Poprzednik.

Gdzie odnaleźć bossa - Control: Poprzednik - boss, jak pokonać? - Control - poradnik do gry

Gdzie odnaleźć bossa?: Poprzednika spotyka się w dwóch lokacjach w grze i obie walki z tym bossem mają podobny przebieg. Do pierwszej konfrontacji dochodzi podczas wykonywania pobocznej misji Warta przy lodówce. Musisz odwiedzić 4. piętro Panoptikonu w Sektorze Zamkniętym (Containment). Chodzi tu o pomieszczenie z lodówką.

Druga konfrontacja ma miejsce w ramach pobocznej misji Uciekinierzy Langstona - Control: Poprzednik - boss, jak pokonać? - Control - poradnik do gry

Druga konfrontacja ma miejsce w ramach pobocznej misji Uciekinierzy Langstona. W ramach tego zadania musisz znaleźć flaminga w lokacji Zamknięta Strefa Progowa (Sealed Treshold Corridor) w Sektorze zamkniętym (Containment). Gdy dotrzesz do flaminga, podłoga zacznie obracać się - używaj lewitacji, skoku i uskoków, by ominąć fale. W końcu dotrzesz do przedmiotu, a podczas jego oczyszczenia przeniesiesz się do świata astralnego.

Z rozpoczęciem walk z Poprzednikiem musisz zaczekać do momentu odblokowania lewitacji. Ma to miejsce w głównej misji Na straży brata.

Opis: Poprzednik to gigantyczny boss z wielkim okiem na górze swojego ciała - Control: Poprzednik - boss, jak pokonać? - Control - poradnik do gry

Opis: Poprzednik to gigantyczny boss z wielkim okiem na górze swojego ciała. Do atakowania bossa najlepiej jest używać telekinezy - chwytać obiekty z okolicy i rzucać nimi w odsłonięte oko bossa. Jeżeli wyczerpiesz pasek energii, to możesz też ostrzeliwać oko z użyciem serwobroni.

Boss będzie ciskał w ciebie kulami energii. Możesz sobie radzić z nimi na dwa główne sposoby - niszczyć je (rzucaj w nie innymi przedmiotami lub strzelaj do nich) lub łapać je i odsyłać w stronę bossa. W ostateczności możesz też spróbować wykonać unik.

Boss używa w trakcie walki potężnych nóg, którymi będzie próbował cię zmiażdżyć - Control: Poprzednik - boss, jak pokonać? - Control - poradnik do gry

Boss używa w trakcie walki potężnych nóg, którymi będzie próbował cię zmiażdżyć. Oprócz tego, że ataki odbierają sporo zdrowia, to pozostawiają dziurę w podłodze - jeśli w nią wpadniesz, automatycznie przegrasz walkę. Musisz szybko odskakiwać lub odlatywać na boki żeby unikać z nimi kontaktu.

Lewitacja może być bardzo pomocna w tej walce, nie tylko do unikania ataków bossa, ale przede wszystkim do unikania dziur w podłodze pozostawianych przez ataki Poprzednika. Pozostawanie przez cały czas na ziemi wiąże się z dużym ryzykiem przypadkowego wpadnięcia do jakiejś dziury. Dzięki lewitowaniu możesz zawsze zaplanować miejsce lądowania.

Staraj się pozostawać w ruchu i wszystkimi możliwymi osobami atakować oko bossa. Szczególnie silne są udane rzuty przedmiotami w oko, które mogą szybciej osłabiać Poprzednika.

Control

27 sierpnia 2019

PC PlayStation Xbox
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2025-06-06
02:42

Anger Junior

Nawiązanie do ucieczki z filmu Skazani Na Shawshank MISTRZOSTWO ŚWIATA!!

Komentarz: Anger
2025-01-01
23:05

Lukas1983 Centurion

Bałem się, że nie ukończę tej gry bo czytałem, że jest bardzo trudna. Zwłaszcza że Control to dzieło Remedy, czyli studia, które stworzyło Alana Wake'a, od którego odbiłem się właśnie ze względu na poziom trudności (pomijając że AW to po prostu bardzo średnia gra).

A tu proszę, takie ułatwienie. No i oczywiście Control jest grą ciekawszą i intrygującą.

Komentarz: Lukas1983
2024-06-06
10:12

nikones Junior

-1

Sorry, ale niestety tak chujowe i nieczytelne macie te poradniki, że szkoda gadać, Eurogamer jest o niebo, a nawet trzy nieba lepszy. Zamiast wrzucić miejsce na mapie to dajecie jakieś z dupy opisy i screeny na których gówno widać, szczególnie jak się szuka takich miejsc i nie zna się rozkładu wszystkich sektorów i szczegółów na pamięć, jebać was.

Komentarz: nikones
2021-06-25
09:52

AGRO Junior

😍

Byłem sceptyczny, co do tej gry, ale teraz stwierdzam, że twórcy odwalili kawał dobrej roboty. Trzeba się nakombinować 200 raz zginąć, żeby rozwiązać jakiś zadanie, a walka jest tu konkretna. Kulka to kulka ma zabić lub ranić, a nie jak Arnold w "Komando" 5000 narodu leci na niego wszyscy strzelają, a on jednym pociągnięciem z kałacha kopie im groby. Ja polecam tę grę dla ludzi cierpliwych lubiących zagadki i kombinowanie. Trzeba pomyśleć żeby ją przejść. 30 godzin jak ktoś pisał to chyba pierwszą i ostatnią misje zrobił.

Komentarz: AGRO
2021-04-21
23:40

zanonimizowany1355432 Legionista

Dlaczego po pobraniu poradnika nie ma w nim informacji o DLC, a na stronie są? Specjalnie kupiłem Premium i przyznam, że czuję się oszukany. Na górze widnieje informacja, że są poradniki do DLC, ale po kliknięciu w odnośnik przenosi tylko do głównego poradnika - do gry podstawowej, bez dodatków.

Komentarz: zanonimizowany1355432
2021-03-25
02:47

młoda foka Centurion

1
młoda foka

Nikt Ci nie pomoże bo napisałeś "kludka" zamiast "kłódka" i nikt nie wie o co Ci chodzi.

Komentarz: młoda foka
2021-03-21
17:11

marii_w Junior

😢

Halo ktoś pomoze??

Komentarz: marii_w
2021-04-24
10:03

carecki Junior

Zauważ że jak wchodzisz do labiryntu to ekran staje się czerwony i "znikasz", ale nie umierasz i nie pojawiasz się przy punkcie kontrolnym, tylko przenosi Cię na koniec labiryntu, gdzie są wyglądające tak samo most i wielkie betonowe drzwi.

Komentarz: carecki
2021-03-17
14:01

marii_w Junior

Moze mi kyos pomoze nie moge wejsc do labiryntu popielniczki mam walkmena weszlam tam raz ale nie przeszlam calego bo nie doszlam do dalszej czesxi glownej akcji poprotu przeszlam kawalek jesse powiedziala ze wypas i koniec i teraz nie moge znow wejsc przenosi mnie z powrotem na poczatek labiryntu ktos moze pomoze czemu tak jeat co jeszcze musze zrobic? Mam tylko do zrobienia rentgen di ktorego tez mam zablokowane wejscie bo pulpit jest zablokowany kludka czerwona jest zamiast zielonej obok tego monitora co musze ustawic wedlug kartki. Pomocy stoje w miejscu

Komentarz: marii_w
2020-09-21
22:31

ZglenQa Legionista

😉

SHUM -> po ukończeniu każdej z gier na obu automatach (można użyć trybu wspomagania zwłaszcza na wyzwaniach bo te pod koniec są piekielnie trudne) otrzymujemy dodatkowy strój: Skafander Międzywymiarowy.

Komentarz: ZglenQa
2020-05-15
12:38

best.nick.ever Generał

best.nick.ever
👎

Tak naprawdę ten poradnik to syf. Szukam autora i nie mogę znaleźć. Naprawdę, to nawet nie jest tłumaczenie instrukcji obsługi, do czego gol ostatnio przyzwyczaił. Jestem zdania, ze jak coś ci się nie chce to po prostu tego nie rób.

Komentarz: best.nick.ever
2020-03-29
14:21

enter3331 Junior

Misja warta przy lodówce się nie uruchamia. Dialog z Langstonem się nie pojawia przez co, kiedy podchodzę pod cele z lodówką nic się nie dzieje. Czytałem na internecie że nie tylko ja tak mam. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Gram na PS4, więc nie mogę pokombinować z save'ami.

Komentarz: enter3331
2024-12-03
21:16

Sadistic Son Konsul

Sadistic Son

Pewnie sobie już poradziłeś po 4 i pół roku, ale może przyda się potomnym... Z pozoru to głupie, ale... za tę misję możesz się zabrać dopiero po odwiedzeniu pomieszczenia gdzie powinien być Dylan. Sugeruje to zresztą sam opis misji z lodówką - "wróć... po ‹spotkaniu/sprawdzeniu/rozmowie - nie pamiętam›... Dylana".

Komentarz: Sadistic Son

Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bo miałem zarwać nockę a tu bug. W Twarz nieprzyjaciela nie mogę przejść przez security check, bo zwyczajnie te kraty są zamknięte. Ma ktoś pomysł?

Komentarz: zanonimizowany1289696

Ok znalazłem wejście. Biegałem 15 minut i nie mogłem trafić, a potem zasugerowałem się gameplayem na YouTube, jak ktoś przechodzi przez te kraty które u mnie są jeszcze zamknięte.

Komentarz: zanonimizowany1289696
2019-10-18
05:54

meleae Junior

😈

Na eurogamer`ze lepszy poradnik jest, bardziej czytelny.

Komentarz: meleae
2019-10-06
18:30

pajs88 Junior

😢

Ja mam taki błąd, że nie mogę zebrać próbki, dwie zebrałem, a z resztą nie wchodzi w interakcje

Komentarz: pajs88
2019-10-06
20:22

pajs88 Junior

Misja to "Stary Zator", jakiś bug czy coś

Komentarz: pajs88
2019-10-06
15:39

Silveroerha Legionista

Silveroerha

Wykańcza mnie ta gra. Nie dość że punkty zapisu są bardzo rzadko to nawet nie ma opcji samemu zrobić save... do tego dochodzi przegięty poziom trudności! Obecnie mam misję gdzie wyłączam kilka anten z laserem ale przy trzeciej antenie to już miałem ochotę wywalić grę z dysku!

Komentarz: Silveroerha
2019-10-06
16:22

zanonimizowany714315 Legend

Gra jest banalna, spróbuj sobie zagrac w Sekiro to zobaczysz co to znaczy wysoki poziom trudnosci

Komentarz: zanonimizowany714315

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl