Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2024, 13:17

Sand Land. Gry kwietnia 2024 - co poza Manor Lords?

Spis treści

Sand Land

Sand Land, Bandai Namco Entertainment, 2024.

Data premiery: 26 kwietnia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 210 zł (PC), ok. 260 zł (PS4, XOne, PS5, XSX)

Pożegnanie z Akirą Toriyamą

Jak pewnie wiecie, Akira Toriyama zmarł w marcu tego roku. Autor serii Dragon Ball, rysownik Dragon Questa oraz twórca wielu innych dzieł pozostawił po sobie niemałe dziedzictwo. Częścią niego jest Sand Land, który otrzymał nie tylko animację, ale również grę o tym samym tytule. Głównym bohaterem jest tutaj demoniczny książę Belzebub, szukający wody na pustyni.

Dragon Ball to nie jest

W Sand Landzie ludzie i demony koegzystują, a woda stanowi towar deficytowy. Dlatego wspomniany Belzebub rusza na poszukiwanie Legendarnego Źródła, aby zapewnić przetrwanie swojej społeczności. Jego podróż naszpikowana będzie pułapkami oraz rozmaitymi przeszkodami, z którymi poradzi sobie za pomocą specjalistycznych pojazdów. Nie zabraknie również prostej, zręcznościowej walki, charyzmatycznych postaci i specyficznego humoru.

  1. Więcej o grze Sand Land

Ocenia Zbigniew „Canaton” Woźnicki

Sand Land znalazł się na moim radarze głównie dlatego, że lubię twórczość Akiry Toriyamy. W przypadku przygód Belzebuba jest to idealny moment, ponieważ do obejrzenia mamy także serial. Wizualnie gra wypada bardzo dobrze i wiernie odzwierciedla mangę. Udostępniona na Steamie wersja demo niestety nie wciągnęła mnie jakoś wyjątkowo, ale liczę na to, że pełna gra okaże się znacznie lepszym doświadczeniem.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera kwietnia zapowiada się najlepiej?

Broken Roads
7%
Harold Halibut
1,2%
Final Fantasy XVI: The Rising Tide
1,7%
No Rest for the Wicked
16,4%
Vivat Slovakia
2,4%
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
4%
Tales of Kenzera: ZAU
0,7%
Manor Lords
31,4%
Sand Land
1,7%
Stellar Blade
29,3%
TopSpin 2K25
3%
inna - dodaj w komentarzu
1%
Zobacz inne ankiety
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki
Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki

W marcu zdecydowanie nie zabraknie gier do grania, niemniej trudno jednoznacznie ocenić ten miesiąc. Z jednej strony zapowiedziane produkcje powinny być udane, z drugiej brakuje czegoś prawdziwie szalonego czy przełomowego. Czy to jednak źle?