Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2024, 13:17

Harold Halibut. Gry kwietnia 2024 - co poza Manor Lords?

Spis treści

Harold Halibut

Harold Halibut, Slow Bros., 2024.

Data premiery: 16 kwietnia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodówki
  2. Platformy: PC, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 119 zł

Ręcznie wykonana grafika

Jeśli szukasz prawdziwie oldskulowej przygodówki, to nie szukaj dalej – Harold Halibut jest dziełem właśnie tego rodzaju. To, co przede wszystkim go wyróżnia, to grafika, ponieważ elementy otoczenia zostały tu wykonane najpierw jako fizyczne obiekty z różnych materiałów. Następnie przeniesiono je w procesie fotogrametrii do środowiska cyfrowego, co dało naprawdę unikalny efekt.

Oldskulowa przygodówka

Fabuła Harolda Halibuta zabierze nas na kosmiczny statek, unieruchomiony w głębinach oceanu obcej planety. Tytułowy bohater to sprzątacz i konserwator owej arki, który na co dzień zajmuje się dbaniem o porządek. Gdy jednak dowiaduje się, że jest szansa na ponowne uruchomienie rzeczonego pojazdu i opuszczenie nieznanego świata, postanawia pomóc ze wszystkich sił. Z czym zresztą związane będą rozmaite perypetie.

  1. Więcej o grze Harold Halibut

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera kwietnia zapowiada się najlepiej?

Broken Roads
7%
Harold Halibut
1,2%
Final Fantasy XVI: The Rising Tide
1,7%
No Rest for the Wicked
16,4%
Vivat Slovakia
2,4%
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
4%
Tales of Kenzera: ZAU
0,7%
Manor Lords
31,4%
Sand Land
1,7%
Stellar Blade
29,3%
TopSpin 2K25
3%
inna - dodaj w komentarzu
1%
Zobacz inne ankiety
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki
Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki

W marcu zdecydowanie nie zabraknie gier do grania, niemniej trudno jednoznacznie ocenić ten miesiąc. Z jednej strony zapowiedziane produkcje powinny być udane, z drugiej brakuje czegoś prawdziwie szalonego czy przełomowego. Czy to jednak źle?