Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2024, 13:17

Manor Lords. Gry kwietnia 2024 - co poza Manor Lords?

Spis treści

Manor Lords

Manor Lords, Hooded Horse, 2024.

Data premiery: 26 kwietnia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategie
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Polska strategia!

Manor Lords to rodzima strategia studia Slavic Magic, która zabierze nas do feudalnej Europy, a konkretnie – do fikcyjnego regionu wzorowanego na XIV-wiecznej Frankonii. Rozgrywkę podzielono na dwa etapy: strategiczny oraz taktyczny. W pierwszym zajmujemy się budowaniem i rozwojem struktur, drugi z kolei polega na toczeniu bitew.

Gospodaruj dobrze swą ziemią

W Manor Lords dobre zarządzanie wioską, stawianie odpowiednich budynków czy spełnianie wymagań mieszkańców to jedynie początek zabawy. Należy także dbać o wojsko, ponieważ przeciwnicy chętnie zagarną nasze ziemie. Problemem mogą okazać się również pory roku, na które trzeba się przygotować, bo związana z nimi pogoda może doprowadzić do klęski głodu czy sprowadzić zarazę.

  1. Więcej o grze Manor Lords

Ocenia Rafał „Gailantar” Sankowski

Przy okazji testowania dema gry na którymś z ubiegłorocznych, steamowych game festów zachwycałem się poczuciem zatopienia w realiach średniowiecznej, frankijskiej osady (którą łatwo we własnych wyobrażeniach przełożyć na słowiańską i tym samym traktować jako swojską), naturalizmem i czystym pięknem błotnistych dróg, leśnych ścieżek i pokrytych strzechą chałup. Nic się od tej pory nie zmieniło, oprócz świadomości, że rok szlifów musiał dać tej produkcji dodatkowego kopa, a mnie przyprawić o opad szczęki z zachwytu. Martwi mnie jedynie skala całego przedsięwzięcia – dyplomacja, ekonomia i te bitwy… ale może po prostu trzeba zaufać? Sprawdzić? Nawet jeśli nie „dowiozą”, godzinami mogę patrzeć na tę prozę poczciwego żywota.

Ocenia Konrad „Eklerek” Sarzyński

To dla mnie nie tylko największa premiera miesiąca, ale właściwie jeden z kandydatów na najważniejszą grę roku. O ile Frostpunk 2 kusi znaną marką, o tyle Manor Lords obiecuje ekscytującą podróż w nieznane. Swojskie realia średniowiecznej wsi, wieloelementowa rozgrywka, a to wszystko tworzone z ogromną pasją przez Polaka. Oby tylko napompowane do granic możliwości oczekiwania przed premierą nie zaszkodziły grze i nie spowodowały jakiejś przykrej sytuacji z review bombingiem. Bo nawet jeśli wyjdzie z tego średniak, istnieje spora szansa, że będzie bardzo przyjemny w rozgrywce.

Swoją drogą, netflixowy serial 1670 świetnie wprowadził nas w odpowiedni klimat i już niebawem sami będziemy mogli postawić swoją Adamczychę.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera kwietnia zapowiada się najlepiej?

Broken Roads
7%
Harold Halibut
1,2%
Final Fantasy XVI: The Rising Tide
1,7%
No Rest for the Wicked
16,4%
Vivat Slovakia
2,4%
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
4%
Tales of Kenzera: ZAU
0,7%
Manor Lords
31,4%
Sand Land
1,7%
Stellar Blade
29,3%
TopSpin 2K25
3%
inna - dodaj w komentarzu
1%
Zobacz inne ankiety
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki
Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki

W marcu zdecydowanie nie zabraknie gier do grania, niemniej trudno jednoznacznie ocenić ten miesiąc. Z jednej strony zapowiedziane produkcje powinny być udane, z drugiej brakuje czegoś prawdziwie szalonego czy przełomowego. Czy to jednak źle?