Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Broken Roads (PC)
OkładkaBroken Roads (PC)

Broken Roads

Izometryczna gra RPG inspirowana pierwszymi częściami serii Fallout. Trafiamy do postapokaliptycznej Australii, a dokonywane przez nas wybory kształtują kompas moralny bohatera, który wpływa na dostępne perki i kwestie dialogowe.

RPG | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Broken Roads Premiera

Broken Roads jest grą RPG utrzymaną w duchu dwóch pierwszych odsłon cyklu Fallout. Produkcja została stworzona przez niezależne australijskie studio Drop Bear Bytes, a pracował nad nią między innymi Colin McComb, czyli projektant gier wideo, w którego portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Fallout, Fallout 2, Planescape Torment oraz Torment: Tides of Numenera.

Fabuła

Broken Roads zabiera nas w podróż do postapokaliptycznej Australii, której mieszkańcy każdego dnia są zmuszeni do brutalnej walki o przetrwanie. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera podejmującego decyzje nie tylko rzutujące na świat przedstawiony, lecz również wpływające na jego osobowość.

Mechanika

W Broken Roads akcję ukazano w widoku izometrycznym. Podczas zabawy zwiedzamy postapokaliptyczne wersje prawdziwych miejsc z współczesnej Australii. Przemierzając je, realizujemy zadania popychające do przodu fabułę oraz różnorodne misje poboczne. Prowadzona przez nas postać może reprezentować jedną z kilku zróżnicowanych profesji, a w miarę upływu czasu może do niej dołączyć maksymalnie piątka towarzyszy.

Ważną rolę w omawianej produkcji odgrywają starcia z przeciwnikami. Potyczki toczą się w trybie turowym, a nasza drużyna eliminuje wrogów, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału obejmującego broń białą, palną oraz między innymi granaty. W trakcie walki dysponujemy ograniczoną liczbą punktów akcji. Wymusza to na nas nieustanną pracę nad taktyką; często bowiem warto najpierw zadbać o ustawienie członków drużyny w takich miejscach, by osłonięci przed wrogimi atakami, sami mogli prowadzić skuteczny ostrzał – a dopiero później przystąpić do ofensywy.

W grze nie brakuje systemu rozwoju postaci. Potencjał bojowy naszego zespołu zwiększamy poprzez zdobywanie doświadczenia i awansowanie na kolejne poziomy, rozwój statystyk oraz umiejętności, a także kolekcjonowanie coraz lepszego wyposażenia. Poza tym wpływ na głównego bohatera ma tak zwany Kompas moralny, który jest kształtowany przez nasze decyzje. W zależności od tego, czy bliżej nam do zasad nihilizmu, makiawelizmu, egzystencjalizmu czy też utylitaryzmu, na odblokowanie czekają tu inne perki, a podczas rozmów możemy wybierać odmienne kwestie dialogowe. System dba o to, by prezentowane wybory moralne były bardziej zniuansowane niż klasyczny podział na dobro i zło.

Kwestie techniczne

Broken Roads wyróżnia się na tle większości postapokaliptycznych RPG-ów za sprawą ręcznie rysowanej grafiki. Dzięki stosunkowo oszczędnej kolorystyce ów zabieg nie psuje jednak wrażenia przebywania w zniszczonym świecie.

Ostatnia modyfikacja 8 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Broken Roads: 16+

Broken Roads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 1.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch