Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2011, 12:48

autor: Hed

Zapowiedź nowej gry twórców Company of Heroes i Dawn of War jeszcze w tym roku

Danny Bilson, jeden z najważniejszych pracowników THQ, przekazał w kolejnych wpisach na Twitterze, że niedługo doczekamy się informacji o nowych grach. Na przyszły miesiąc firma szykuje sporą zapowiedź, dotyczącą tajemniczego projektu. W okolicach sierpnia poznamy natomiast następną produkcję studia Relic, która będzie RTS-em.

Danny Bilson, jeden z najważniejszych pracowników THQ, przekazał w kolejnych wpisach na Twitterze, że niedługo doczekamy się informacji o nowych grach. Na przyszły miesiąc firma szykuje sporą zapowiedź, dotyczącą tajemniczego projektu. Natomiast w okolicach sierpnia poznamy następną produkcję studia Relic, która będzie RTS-em.

Deweloper znany z serii Homeworld pracuje dla THQ od prawie siedmiu lat, w ciągu których przygotował dwie odsłony Dawn of War oraz Company of Heroes. Ponadto producent stworzył konsolową produkcję The Outfit. Niestety na razie nie wiemy nad czym pracuje utalentowana ekipa – fani zapewne chcieliby powrotu do wspomnianych, kosmicznych klimatów.

Marcowa zapowiedź została zaplanowana na drugi tydzień miesiąca i podobno przyniesie sporo materiałów. Serwisy spekulują, że chodzi o Saints Row 3, który nie doczekał się oficjalnej prezentacji. Podobno jakość samej gry będzie porównywalna z GTA IV, ale jej twórcy postawią na zupełnie inne i znacznie bardziej zwariowane klimaty.

Zapowiedź nowej gry twórców Company of Heroes i Dawn of War jeszcze w tym roku - ilustracja #1

Firma THQ nie zamierza lekceważyć swoich innych tytułów, w tym chociażby ciekawej gry akcji w świecie Warhammera 40,000 - Space Marine. Jak pisze Bilson, w tym roku o tej produkcji będzie głośno jeszcze nie raz. Wydawca szykuje między innymi sporych rozmiarów demo dla prasy, które zostanie pokazane w przyszłym tygodniu.

Ponadto z wpisów Bilsona dowiedzieliśmy się, że THQ jest zadowolone ze współpracy ze studiem Double Fine, którego ostatnie dzieło – Stacking – sprzedaje się świetnie. Firma zamierza również przenieść serię animowaną o robotach Voltron do postaci gry. Produkcja z tego cyklu pojawi się w przyszłym roku i będzie towarzyszyła nowemu sezonowi serialu.