Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2008, 11:35

autor: Jiker

Zagadka KotOR MMO rozwiąże się 21 października

Prace nad nowym MMO osadzonym w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen trwają już od dłuższego czasu. W lipcu bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że produkt powstający przy współpracy LucasArts i BioWare zostanie zaprojektowany w oparciu o markę Knights of the Old Republic.

Prace nad nowym MMO osadzonym w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen trwają już od dłuższego czasu. W lipcu bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że produkt powstający przy współpracy LucasArts i BioWare zostanie zaprojektowany w oparciu o markę Knights of the Old Republic. W chwili obecnej czekamy na ujawnienie pierwszych oficjalnych informacji na jego temat. Dzięki redakcjom serwisów Gamasutra oraz Shacknews wiemy na ten temat nieco więcej niż kilka dni temu.

Zagadka KotOR MMO rozwiąże się 21 października - ilustracja #1

Na tapecie Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Jaką formę przyjmie MMO oparte na tej marce?

Nowe wieści pochodzą bezpośrednio z zaproszeń wysłanych przez LucasArts i BioWare do redakcji największych światowych przedstawicieli mediów, zajmujących się opisem rynku elektronicznej rozrywki. Wśród nich znalazły się m.in. wymienione wyżej serwisy, które niemal w tym samym momencie postanowiły podzielić się zawartymi w nich informacjami. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że do spotkania dojdzie już 21 października w siedzibie LucasArts znajdującej się w amerykańskim San Francisco. W jego trakcie ujawniony zostanie najnowszy projekt obu firm. Jesteśmy pewni, niemal na 100%, że będzie to KotOR MMO.

Na zaproszeniu znalazły się loga LucasArts oraz BioWare, a także kilka zdań na temat tego, czego zaproszone osoby mogą się spodziewać po przybyciu na miejsce. Wśród nich takie zwroty, jak: „Oczekiwanie dobiegło końca ”, czy też „Oficjalne ujawnienie gry, o której plotkowano od kilku lat ”.

Zorganizowanie takowego spotkania nie jest równoznaczne z tym, że tego samego dnia przedstawione w jego trakcie fakty ujrzą światło dzienne. Najczęściej bywa bowiem tak, że wieści przekazywane w ten sposób objęte są czasowym embargiem. Dopiero po jego upłynięciu serwisy, czasopisma i telewizje mogą podzielić się zdobytymi materiałami ze swoimi czytelnikami i widzami. Bardzo wątpliwym jest, by w przypadku imprezy organizowanej przez LucasArts zastosowane zostały inne reguły.

KotOR MMO ma okazję na udaną sprzedaż. W chwili obecnej przeżywamy wielki rozkwit rynku MMO, na którym sukcesy powinny zacząć osiągać produkcje utrzymane w konwencjach innych, niż fantasy zdominowane przez World of Warcraft i Warhammer Online. Poprzednie odsłony cyklu, będące klasycznymi produkcjami cRPG, zdobyły sporą popularność, która ma szansę przełożyć się na dobry rezultat w przypadku edycji MMO.