Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2008, 14:23

autor: vampire

Za rok zagramy w Piłę

Jakiś czas temu pisaliśmy, że firma Brash Entertainment przymierza się do stworzenia dwunastu gier opartych na filmowych licencjach, wśród których znajdzie się jedna z najlepszych serii horrorów - Piła. Teraz twórcy potwierdzili, że SAW istotnie znajduje się w produkcji i powinna zostać wydana dopiero za rok, czyli w październiku 2009, kiedy do kin trafi kolejna, szósta już, część filmu.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że firma Brash Entertainment przymierza się do stworzenia dwunastu gier opartych na filmowych licencjach, wśród których znajdzie się jedna z najlepszych serii horrorów - Piła. Teraz twórcy potwierdzili, że SAW istotnie znajduje się w produkcji i powinna zostać wydana dopiero za rok, czyli w październiku 2009, kiedy do kin trafi kolejna, szósta już, część filmu. Z wirtualną Piłą będą mogli zapoznać się posiadacze Xboxów 360 i PS3. Niestety nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na jej temat.

Za rok zagramy w Piłę - ilustracja #1

Gra powstaje w ścisłej współpracy z autorami filmowego pierwowzoru - wytwórnią Twisted Pictures i studiem filmowym LionsGate, a w szczególności scenarzystą Leighem Whannellem i reżyserem Jamesem Wanem. Historia tu przedstawiona opisywać ma wydarzenia, które nastąpiły pomiędzy pierwszym a drugim filmem i rozwiązywać wszystkie niewyjaśnione do tej pory wątki fabularne. Nie wiemy jeszcze jaki dokładnie będzie charakter rozgrywki, z pewnością jednak otrzymamy dobrą oprawę audio-wizualną, w końcu ekipa Brash Entertainment postanowiła wykorzystać silnik Unreal Engine 3. Zainteresowani tą produkcją powinni śledzić jej oficjalną stronę. Chociaż póki co znajdują się na niej jedynie migawki zdjęć Jigsawa pochodzące z filmów, zapewne niedługo pojawi się tam więcej materiałów dotyczących samej gry. Tymczasem już dziś fani horrorów powinni udać się do kin na piątej Piły.