Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2012, 10:08

autor: Kono

Wyniki finansowe Ubisoftu - dobra kondycja serii Assassin's Creed i Just Dance

Firma Ubisoft ujawniła wyniki finansowe za ostatni kwartał 2011 roku. Najmocniejszymi punktami w arsenale wydawcy były serie Assassin's Creed i Just Dance. Dobrą formą może pochwalić się również sieciowy oddział Ubisoftu.

Wyniki finansowe Ubisoftu - dobra kondycja serii Assassin's Creed i Just Dance - ilustracja #1

Firma Ubisoft podzieliła się wynikami uzyskanymi w kwartale kończącym się 31 grudnia 2011 roku. Wydawca zanotował wzrost dochodu o 8,8% (w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010) i zarobił 652 miliony euro (około 2,6 miliarda złotych), a jednymi z najpopularniejszych gier wydanych w tym czasie były Just Dance 3 oraz Assassin’s Creed Revelations.

Taneczne serie Ubisoftu były jednym z najmocniejszych punktów w repertuarze firmy, bo stanowiły aż 70% całości rynku tego typu produkcji. Głównym „motorem napędowym” tego zjawiska są oczywiście wersje Just Dance 3 na Kinecta i Wii (w końcu nawet Barack Obama nie oparł się urokowi tego cyklu). Ogółem firma dostarczyła do sklepów 13 milionów egzemplarzy gier tanecznych (w omawianym okresie). Jeśli natomiast chodzi o wszystkie produkty Ubisoftu, to stanowią one około 8,6% całości rynku, co czyni z firmy trzeciego największego wydawcę w Stanach Zjednoczonych.

Wyniki finansowe Ubisoftu - dobra kondycja serii Assassin's Creed i Just Dance - ilustracja #2

Oto pięć tytułów, które planuje wydać firma Ubisoft na konsolę PlayStation Vita: Asphalt: Injection, Dungeon Hunter: Alliance, Lumines: Electronic Symphony, Michael Jackson: The Experience oraz Rayman Origins.

Oprócz tytułów tanecznych, dobrą kondycją może pochwalić się sieciowy oddział Ubisoftu, który zanotował 159% wzrost. Tak imponujący wynik przypisywany jest głównie grom Settlers Online i Howrse. Przedstawiciele wydawcy odnotowali też, że tytuł Rayman Origins był „opłacalny”. Nie podali jednak dokładnych danych. Warto tutaj przypomnieć o słowach Tony’ego Key’a, który kilka miesięcy temu ujawnił, że dobra sprzedaż Rayman Origins pomoże Michelowi Ancelowi przy tworzeniu kontynuacji Beyond Good & Evil. Trzymamy za słowo.

Plany na przyszłość firmy Ubisoft są ambitne. Wydawca zamierza kontynuować dobrą passę i skupić część swojej uwagi na następnej generacji konsol, a także uszczknąć kawałek tortu FPS-ów za pomocą Ghost Recon: Future Soldier. W najbliższych miesiącach firma planuje wydać pięć gier na PlayStation Vita, a na drugą połowę roku szykuje tak mocne produkcje jak Far Cry 3, który ma się pojawić we wrześniu, oraz Assassin’s Creed III (data premiery ustalona na 30 października).