Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSV
Okładka Dungeon Hunter: Alliance (PS3)
OkładkaDungeon Hunter: Alliance (PS3)

Dungeon Hunter: Alliance

Klasyczny hack’n’slash z dużą dawką akcji i elementów RPG, rozgrywający się w fantastycznym świecie. Rozgrywka opiera się na klasycznym penetrowaniu lochów jedną z trzech dostępnych klas postaci. Czeka na nas duża ilość zadań, czarów i przedmiotów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | PlayStation Move | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Hunter: Alliance Premiera

6kwi2011

PS3

15lut2012

PSV

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do Dungeon Hunter: Alliance

Dragon Age II

Dungeon Siege III

R.A.W.: Realms of Ancient War

Dungeon Hunter: Alliance to gra RPG w konwencji hack'n'slash, z rozwiniętym trybem kooperacji.

Twórcy tego tytułu, firma Gameloft, wydała wcześniej podobny tytuł na iPhone'a. Sukces tamtego produktu zainspirował producenta do wydania gry także na PlayStation Network, gdzie ze świecą można było szukać porządnie wykonanej gry akcji z elementami RPG.

Fabuła, choć nie najważniejsza w tego typu produkcji, rozpoczyna się w królewskim grobowcu. Nasz bohater, król we własnej osobie, budzi się i wychodzi z sarkofagu. Szybko spotykamy wróżkę, która jest odpowiedzialna za nasze przebudzenie. Nie ma jednak czasu na wyjaśnienia - od razu rzuceni jesteśmy w wir walki, kiedy to spokojną ciszę naszego grobu mącą goblińscy najeźdźcy, z którymi czym prędzej musimy się rozprawić.

Prowadzona przez nas postać może reprezentować jedną z trzech klas. Zwolennicy walki wręcz wybiorą wojownika lub łotrzyka. Gracze, którzy preferują trzymanie wrogów na dystans mogą sprawdzić się w roli maga. Podczas wędrówki pomaga nam spotkana na początku przygody wróżka, która może wspomóc nas magią.

Katakumby, w których zaczynamy naszą przygodę to jedynie wierzchołek góry lodowej. Łącznie do przejścia jest trzydzieści poziomów podziemi, wypełnionych przeróżnym plugastwem. Otoczenie jest generowane losowo, więc grę możemy powtarzać wielokrotnie, za każdym razem doświadczając czegoś nowego. Na naszej drodze, poza "standardowymi" goblinami, pająkami i golemami napotkamy także silniejszych przeciwników, do pokonania których nie wystarczy tylko instynktowne wciskanie jednego przycisku, a potrzebna będzie też odrobina taktyki. Pomyślunek przyda nam się także do rozwiązania prostych zagadek logicznych.

Po wyjściu z podziemi warto udać się do pobliskiego miasteczka, gdzie możemy sprzedać nagromadzone przedmioty, zaopatrzyć się w niezbędne mikstury, czy też wytrenować nowe umiejętności, nabyte za punkty doświadczenia. Tu także czekają na nas zleceniodawcy, którzy poszukują śmiałków naszego formatu.

Gra nabiera rumieńców w trybie kooperacji. Grać możemy zarówno poprzez Internet, jak i za pośrednictwem połączenia lokalnego, na jednej konsoli. W obu przypadkach bawić mogą się maksymalnie cztery osoby. W Dungeon Hunter: Alliance wykorzystać możemy także dobrodziejstw kontrolera Move.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeon Hunter: Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dungeon Hunter: Alliance Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
PS3
PSV