Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2015, 09:11

autor: Góral

World of Warcraft w trzy miesiące straciło 3 mln subskrybentów

Firma Activision Blizzard zdradziła w najnowszym raporcie finansowym, że na koniec marca bieżącego roku liczba subskrybentów gry World of Warcraft skurczyła się do 7,1 mln. Oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy z zabawą pożegnało się około 3 mln graczy.

Warlords of Draenor znudził się graczom, więc World of Warcraf straciło subskrybentów. - World of Warcraft w trzy miesiące straciło 3 mln subskrybentów - wiadomość - 2015-05-07
Warlords of Draenor znudził się graczom, więc World of Warcraf straciło subskrybentów.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że na koniec 2014 roku popularne MMORPG World of Warcraft mogło się pochwalić ponad 10 mln subskrybentów. Pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły jednak duży spadek zainteresowania tytułem. W najnowszym raporcie finansowym (najważniejsze informacje zawarte w dokumencie zebraliśmy w tej wiadomości), firmy Activision Blizzard zdradzono bowiem, że na koniec marca bieżącego roku liczba osób opłacających abonament skurczyła się do 7,1 mln. Oznacza to, że w ciągu trzech miesięcy z zabawą pożegnało się około 3 mln graczy. Liczba abonentów jest więc zbliżona do tej sprzed premiery dodatku Warlords of Draenor, kiedy to World of Warcraft miało 7,3 mln subskrybentów. Tak czy siak, produkcja cały czas jest najpopularniejszą grą MMORPG, w której wykorzystywany jest model abonamentowy.

Przypominam, że ostatnie rozszerzenie WoW-a sprzedało się w pierwszej dobie w ilości 3,3 mln egzemplarzy, dzięki czemu słynne MMORPG po raz kolejny przekroczyło próg 10 mln subskrybentów. Jak jednak widać, dodatek chyba już się znudził, więc najpewniej kolejny poważny wzrost zainteresowania grą nastąpi przy okazji następnego rozszerzenia, nad którym studio pracuje od jakiegoś czasu.

World of Warcraft, od momentu premiery w 2004 roku, doczekało się pięciu dużych dodatków. The Burning Crusade ukazało się w 2007 roku, Wrath of the Lich King w 2008, Cataclysm zadebiutował w 2010, Mists of Pandaria w 2012, a Warlords of Draenor w 2014 roku. Ostatni z wymienionych wprowadził sporo nowości, w tym krainę Draenor z nowym wątkiem fabularnym. Oprócz tego ulepszono oprawę graficzną, zwiększono maksymalny poziom doświadczenia do 100 levelu i nie tylko.