Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2015, 10:33

autor: Góral

Activision Blizzard - świetne wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku

Koncern Activision Blizzard pochwalił się wynikami finansowymi za pierwszy kwartał bieżącego roku. Firmie udało się wypracować 1,278 miliarda dolarów przychodu i 394 mln dolarów zysku.

Activision Blizzard - świetne wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku - ilustracja #1

Wyniki finansowe

Raport Activision Blizzard za I kwartał 2015 roku:
  • 1,278 miliarda dolarów przychodu, z czego 581 milionów dolarów pochodzi z cyfrowej dystrybucji
  • 394 mln dolarów zysku
  • Świetne wyniki Call of Duty, Skylanders, Destiny i Hearthstone: Heroes of Warcraft
  • Spadek abonentów World of Warcraft z 10 do 7,1 mln osób

Koncern Activision Blizzard opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego (okres od 1 stycznia do 31 marca 2015 roku). Firma poradziła sobie znakomicie, nawet pomimo sporego spadku zainteresowania grą World of Warcraft. Gigant wydawniczy zanotował bowiem 1,278 miliarda dolarów przychodu, czyli o ponad 150 mln dolarów więcej w porównaniu do tego samego okresu 2014 roku. Koncern zarządził na kilku frontach, doskonale radząc sobie m.in. na rynku cyfrowej dystrybucji, skąd pochodzi aż 45% (581 milionów dolarów) przychodów. Activision Blizzard zamknęło pierwsze trzy miesiące 2015 roku z zyskiem 394 mln dolarów, a więc wynikiem lepszym o ponad 100 mln, niż w zeszłym roku.

Wyniki finansowe firmy Activision Blizzard za pierwszy kwartał 2015 roku.
Wyniki finansowe firmy Activision Blizzard za pierwszy kwartał 2015 roku.

Gry

Oczywiście bez doskonałych wyników poszczególnych produkcji, Activision Blizzard nie poradziłoby sobie tak dobrze. Nie zdradzono danych sprzedażowych poszczególnych tytułów, ale podzielono się kilkoma ciekawymi informacjami, z których w zasadzie tylko jedna jest negatywna – utrata 3 mln abonentów World of Warcraft. Gra ma obecnie 7,1 mln subskrybentów, w porównaniu do ponad 10 mln pod koniec 2014 roku. Straty udało się jednak nadrobić na innych frontach.

Przede wszystkim poinformowano, że Hearthstone: Heroes of Warcraft wraz ze strzelanką Destiny w ciągu swojego życia przyniosły wydawcy blisko miliard dolarów przychodu (w standardzie non-GAAP), a łączna ilość graczy obu produkcji przekroczyła 50 mln osób, z czego 30 mln przypada na karciankę.

Oprócz tego, firma w swoim portfolio ma Call of Duty: Advanced Warfare, które w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku było najpopularniejszą „next-genową” grą na terenie Ameryki Północnej i Europy, a marka Skylanders zdominowała rynek w kilku kategoriach. Przede wszystkim jest to obecnie najbardziej dochodowa konsolowa produkcja na rynku, jeżeli doliczymy do niej przychody ze sprzedaży zabawek. Poza tym projekt w zasadzie od momentu premiery pierwszej części rządzi w kategorii gier dla dzieci i nie inaczej było w ostatnich miesiącach.

Ponadto sprzedaż serii Call of Duty w okresie styczeń – marzec bieżącego roku była dwa razy większa, niż w pierwszym kwartale 2014 roku, a poza tym zanotowano ponad 11 mln zgłoszeń do beta testów gry MOBA Heroes of the Storm.

Krótko pisząc, koncern ponownie ma powody do zadowolenia, a przyszłość rysuje się różowo. W tym roku otrzymamy bowiem Call of Duty: Black Ops III, Guitar Hero Live, w czerwcu zadebiutuje finalna wersja Heroes of the Storm, jesienią rozpoczną się testy Overwatch itd.