Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 13 marca 2023, 15:00

Wo Long Fallen Dynasty - poradnik do gry

Gry typu soulslike cechują się wysokim poziomem trudności, nie inaczej jest również w przypadku Wo Long Fallen Dynasty. W naszym poradniku znajdziecie wiele ciekawych informacji oraz porad do tej gry.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Wo Long: Fallen Dynasty to gra typu soulsborne, osadzona w fantastycznej wersji starożytnych Chin. Ciężko jest w tej produkcji przeżyć, ze względu na wysoki poziom trudności. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli Wam się odnaleźć w tym okrutnym świecie. Znajdziecie tutaj wszystkie niezbędne informacje.

Zawartość poradnika

 1. Mechanika Spirit – w walce, która odgrywa kluczową rolę w grze, będziecie musieli korzystać ze Spirit. Z naszego poradnika dowiecie się do czego jest używane oraz jak je zdobyć lub utracić.
 2. Morale i Fortitude Rank – wielu graczy zastanawia się jak działają punkty morale w grze. W tym artykule o tym powiemy.
 3. Lista trofeów – znajdziecie tutaj informacje o wszystkich trofeach możliwych do odblokowania oraz dowiecie co trzeba zrobić, aby je zdobyć.
 4. Wszystkie rodzaje broni – tutaj przeczytacie o wszystkich dostępnych rodzajach broni, jakie możecie zdobyć w grze.
 5. Czy Wo Long: Fallen Dynasty to soulslike – odpowiadamy na pytanie, czy tytuł ten należy do gatunku, który cechuje się wysokim poziomem trudności.
 6. Czy gra jest w Game passie – z pewnością wielu graczy zastanawia się, czy Wo Long znalazł się w abonamencie Game pass. W tym artykule o tym powiemy.
 7. Jak pokonać pierwszego bossa – na tej stronie znajdziecie porady dotyczące walki z bossem Zhang Liang, General of Man.
 8. Jak znaleźć Hidden Village Keys – w jednym z zadań będziecie musieli znaleźć dwa klucze, na tej stronie opisaliśmy gdzie je znaleźć.
 9. Water Build – to jeden z buildów, które możecie rozbudowywać w grze, opiera się na walce na dystans i wysokich obrażeniach.
 10. Metal Build – jedna z propozycji budowania postaci, która opiera się na zadawaniu obrażeń w czasie za pomocą trucizny.
 11. Wood Build – kolejny pomysł na build, opierający się na żywiole drewna. Skupia się między innymi na dużej przeżywalności.
 12. Fire Build – propozycja dla osób, które lubią grać ofensywnie. Wzmacnia zarówno podstawowe ataki, jak i ciosy specjalne, takie jak Martial Arts.
 13. Earth Build – to ostatni z proponowanych przez nas buildów, skupiający się na żelaznej defensywie i powolnych, ale potężnych atakach.

Porady na start

Wo Long Fallen Dynasty - poradnik do gry - ilustracja #1
 1. Często zmieniajcie wyposażenie – podczas pokonywania przeciwników wypadać będzie wiele coraz to lepszych elementów wyposażenia, dlatego często otwierajcie swój ekwipunek i dokonujcie zmian.
 2. Korzystajcie ze Spirit z rozwagą – nie używajcie w krótkim odstępie czasu wielu Wizardry Spells lub Martial Arts, gdyż Wasza postać będzie zmęczona i podatna na ataki wrogów.
 3. Nauczcie się parować ataki – jest to ważna technika, gdyż dzięki niej szybciej napełnicie swoje Spirit do maksymalnych wartości w szybkim tempie, a do tego przeciwnika będzie łatwiej trafić.
 4. Przyzywajcie NPCów do pomocy – podczas odpoczynku możecie przyzwać napotkanych wcześniej NPC, którzy pomogą Wam w walce.
 5. Pozbywajcie się zagrożenia z daleka – we wczesnym etapie rozgrywki będziecie mieli dostęp do łuku czy też kuszy. Korzystajcie z nich, aby wyeliminować szybko zagrożenie.

Wiele więcej przydatnych wskazówek znajdziecie tutaj: Porady na start.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej