Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 marca 2023, 14:26

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Serial The Last of Us będzie składał się z co najmniej 3. sezonów

Twórcy The Last of Us, Craig Mazin i Neil Druckmann, uchylili rąbka tajemnicy na temat przyszłości serialu HBO. Okazuje się, że historia z serii gier Naughty Dog zostanie rozłożona na co najmniej trzy sezony.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Kilka godzin temu na platformie HBO Max zadebiutował dziewiąty, a zarazem ostatni odcinek pierwszego sezonu The Last of Us. Osoby, które pokochały ekranizację kultowej serii Naughty Dog, mogą zatem spokojnie oczekiwać zapowiedzianej jakiś czas temu drugiej odsłony serialu. Co ciekawe, nie będzie to ostatni akt historii popularnych bohaterów.

HBO Max kupisz tutaj

Z okazji premiery finału The Last of Us twórcy obrazu, Craig Mazin oraz Neil Druckmann, udzielili wywiadu portalowi GQ. W trakcie rozmowy z dziennikarzem został poruszony temat przyszłości serii. Mimo że showrunnerzy nie zdradzili, ile w sumie sezonów serialu otrzymamy, okazuje się, że będzie ich co najmniej trzy. Wszystko z powodu dużego nagromadzenia wątków w grze The Last of Us Part II, która posłuży jako materiał źródłowy dla kolejnych epizodów produkcji HBO.

Tak natomiast przebiegła dyskusja całej trójki:

Sam White z GQ: Ludzie spekulują również, w jaki sposób sezon drugi obejmie tak dużą grę. Czy następna seria przedstawi całe The Last of Us Part II?

Mazin: Nie. Nie ma mowy.

Druckmann: To więcej niż jeden sezon.

White: Możesz nam powiedzieć, czy to dwa, a może trzy sezony?

Mazin: Słusznie zauważyłeś, że nie powiemy ile. Ale więcej niż jeden jest poprawną odpowiedzią.

Druckmann: Pewne rzeczy, za sprawą których jestem najbardziej podekscytowany [w części drugiej], to zmiany, o których dyskutowaliśmy, i zobaczenie, jak historia ożywa w innej wersji. I myślę, że to ekscytujące, ponieważ opiera się na uczuciach, które wywołała gra, naprawdę mocno, w nowy sposób.

Wygląda więc na to, że osoby zainteresowane dalszymi przygodami Ellie i Joela mogą czuć się usatysfakcjonowane. Niemniej jednak nie warto nastawiać się na rychłą premierę drugiego sezonu (nie mówiąc już o kolejnych). Stworzenie takiego projektu, jakim jest The Last of Us, wymaga dużo czasu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za bezproblemową produkcję.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej