Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2023, 12:40

Cyberpunk 2077 HD Reworked Project jest już dostępny do pobrania

Modyfikacja Cyberpunk 2077 HD Reworked Project wreszcie zadebiutowała. Night City nie było jeszcze tak piękne.

Źródło fot. CD Projekt Red.
i

Zgodnie z zapowiedzią od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą pobrać Cyberpunk 2077 HD Reworked Project – modyfikację do najnowszej gry studia CD Projekt Red, która znacząco ulepsza tekstury. Z tej okazji autor moda – internauta znany jako Halk Hogan PL – wypuścił nowy zwiastun. Możecie go obejrzeć poniżej.

Pobierz Cyberpunk 2077 HD Reworked Project

Materiał rzuca światło na skalę zaimplementowanych zmian. Nowe, wysokiej jakości tekstury zastąpiły te o niższej rozdzielczości, dzięki czemu drogi, ściany, roślinność i różne inne obiekty wyglądają dużo ładniej. Jednocześnie autor zachował styl oryginału – w ten sposób nowe „nie gryzie się” ze starym.

Warto dodać, że modyfikacja jest dostępna w dwóch wersjach – Ultra Quality i Balanced. Ta pierwsza powstała z myślą o ekranach obsługujących rozdzielczości 2K / 4K i najnowszych kartach graficznych, gdyż zużywa do 800 MB pamięci VRAM więcej niż właściwa gra. Druga natomiast oferuje odrobinę mniej szczegółowe – choć wciąż wysokiej jakości – tekstury przy dodatkowym zużyciu VRAM ograniczonym do 400 MB.

Cyberpunk 2077 HD Reworked Project – jak zainstalować?

Aby pobrać wybraną wersję Cyberpunk 2077 HD Reworked Project, kliknijcie w zielony przycisk powyżej. Następnie rozpakujcie ściągnięte archiwum i przenieście jego zawartość do folderu z grą, zachowując przy tym hierarchię plików.

Poprzednia modyfikacja Halka Hogana PL – The Witcher 3 HD Reworked Project – trafiła do „next-genowej” wersji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Kto wie, być może omawiany mod stanie się kiedyś częścią Cyberpunka 2077. O ile studio CD Projekt Red zdecyduje się na odświeżoną wersję gry, ma się rozumieć.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej