Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 3 marca 2023, 15:28

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty

Dostępnych rodzajów broni w Wo Long Fallen Dynasty jest sporo, a każde z nich wyróżnia się na swój sposób. W tym artykule dowiecie się o wszystkich dostępnych typach broni w grze.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Wo Long: Fallen Dynasty opiera się w głównej mierze na walce. Aby zabijanie przeciwników nie sprawiało Wam problemów, musicie znaleźć idealny oręż dla siebie. Dlatego też tutaj znajdziecie podstawowe informacje o dostępnych rodzajach broni oraz w czym się specjalizują.

Straight Sabre

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #1

Straight Sabre to broń przypominająca zwykły miecz. Ataki podstawowe nie mają zbyt dużego zasięgu, jednak mogą trafić kilku przeciwników ze względu na horyzontalne uderzenia. Jest to broń uniwersalna i szybka, nada się do większości sytuacji.

Sword

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #2

Sword to najbardziej podstawowy oręż dostępny w grze. Jest dobrze zbalansowany pod kątem szybkości, obrażeń oraz zasięgu. Bardziej nadaje się do walki z pojedynczym przeciwnikiem, ze względu na wertykalne ataki.

Curved Sabre

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #3

Broń ta jest bardzo podobna do zwykłego miecza, aczkolwiek lepiej radzi sobie z kilkoma przeciwnikami na raz. Zakrzywienie oręża oraz horyzontalne ataki sprawiają, że jest to jedna z lepszych opcji dla osób, które wolą walczyć z kilkoma wrogami jednocześnie.

Glaive

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #4

Glaive to idealna broń dla osób, którzy cenią sobie duży zasięg oraz horyzontalne ataki. Dzięki tej broni możecie poczuć się bezpieczniej. Jej problemem jest jednak wolne działanie. Wasze ciosy są powolne, szybsi wrogowie mogą łatwo je przerwać.

Halberd

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #5

Jeśli cenicie sobie walkę skupioną na defensywie, to ta broń będzie dla Was idealna. Oferuje ona duży zasięg, dzięki czemu walka stanie się bezpieczniejsza. Trzeci atak podstawowy może trafić przeciwników kilkukrotnie.

Staff

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #6

Broń ta zadaje przyzwoitą ilość obrażeń w szybkim tempie, zwłaszcza, jeśli posiadacie dużo punktów w Wood Virtue. Niestety, minusem tego oręża jest bardzo mały zasięg.

Hammer

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #7

Jeśli w walce liczą się dla Was najbardziej obrażenia, to ta broń sprawdzi się znakomicie. Jest bardzo powolna a do tego nie posiada dobrego zasięgu, jednak jeden atak może zabrać przeciwnikom bardzo dużą ilość zdrowia.

Poleaxe

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #8

Jest to oręż, który sprawdzi się zarówno na bliskim jak i dalekim dystansie. Jeśli cenicie sobie uniwersalność w walce, to ta broń spełni Wasze oczekiwania. Poleaxe nie wyróżnia się w niczym szczególnym, aczkolwiek nie ma też słabych stron.

Spear

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #9

Broń idealna dla osób, które wolą trzymać przeciwników na dystans. Ze względu na duży zasięg, jest ona dobrym wyborem dla graczy, którzy cenią sobie defensywę. Oręż ten radzi sobie lepiej w walce z pojedynczym przeciwnikiem.

Slashing Spear

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #10

Nie różni się niczym od Spear poza tym, że ataki są bardziej horyzontalne, dzięki czemu walka z kilkoma wrogami na raz jest o wiele prostsza.

Dual Swords

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #11

Podwójne miecze są świetnym wyborem przeciwko wolniejszym wrogom, gdyż są to jedne z najszybszych broni dostępnych w grze. Nie zadają one dużych obrażeń, jednak o wiele łatwiej nimi ogłuszyć wroga.

Dual Sabres

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #12

Jeśli szybkie ataki to podstawa Waszego buildu, warto zaopatrzyć się w Dual Sabres. Są one bardzo uniwersalne, nadają się do walki zarówno z wolniejszymi, pojedynczymi przeciwnikami jak i większą grupą słabszych wrogów. Nie zadają jednakże aż tak dużych obrażeń jak inne oręża.

Dual Halberds

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #13

Bronie te posiadają mniejszy zasięg w porównaniu do jednej, pojedynczej Halabardy, aczkolwiek są o wiele szybsze. Zadają przy tym zrównoważone obrażenia, oferując przy tym uniwersalność w walce, ze względu na przeróżne animacje ataków.

Bow

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #14

Obrażenia, jakie zadacie za pomocą strzał łuku będą znacznie mniejsze w porównaniu do innych broni dalekiego zasięgu, jednakże są one świetne jeśli chodzi o mobilność. Możecie podczas napinania łuku swobodnie się poruszać i strzelać jednocześnie.

Crossbow

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #15

Te mini balisty zadają znacznie więcej obrażeń od łuków, jednak nie pozwalają na swobodne poruszanie się. Podczas celowania musicie stać w jednym miejscu. Ponadto, o wiele wolniej się je ładuje, dlatego lepiej używać ich na wolniejszych, a wytrzymalszych wrogów.

Repeating Crossbow

Wszystkie rodzaje broni w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #16

Ta broń zadaje podobne obrażenia co zwykła kusza, jednak ma o wiele mniejszy zasięg. Plusem jest natomiast to, że wystrzeliwuje bełty znacznie szybciej co czyni ją lepszą w przypadku eliminacji większych grup przeciwników z bezpiecznej odległości.

Więcej porad dotyczących gry znajdziecie tutaj.

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej