Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 2 marca 2023, 12:01

Czy Wo Long Fallen Dynasty to soulslike?

Wo Long Fallen Dynasty to gra autorstwa studia Team Ninja, które stworzyło między innymi serię NiOh, należącą do gatunku soulslike. Tutaj odpowiadamy na pytanie, czy Wo Long jest również tego typu dziełem, czy jednak posiada łatwy poziom trudności.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Czy Wo Long: Fallen Dynasty to soulslike?

Wo Long: Fallen Dynasty to gra autorstwa studia Team Ninja, które stworzyło między innymi serię NiOh, które należy do gatunku soulslike. Tutaj odpowiadamy na pytanie, czy Wo Long jest również tego typu dziełem, czy jednak posiada łatwy poziom trudności.

Wo Long: Fallen Dynasty skupia się bardzo mocno na walce i pokonywaniu rozmaitych przeciwników. Odpowiada za nie studio Team Ninja, które stworzyło serię NiOh – grę, należącą do gatunku soulslike. Czy w takim razie Wo Long jest również tego typu grą? Tego dowiecie się w tym artykule.

Czy Wo Long Fallen Dynasty to trudna gra?

Odpowiedź powinna brzmieć: to zależy. Głównie od tego, jak będziecie chcieli grać w ten tytuł. Jeśli chcecie tę grę przejść samemu, bez niczyjej pomocy, gra stanie się całkiem trudną przeprawą.

Przeciwnicy mogą zabić Was nawet jednym uderzeniem, jeśli nie będziecie uważni i nie zareagujecie odpowiednio na ich ruchy. Gra nie wybacza błędów, dlatego musicie być przygotowani na częste umieranie swojej postaci, jeśli nie jesteście zaznajomieni z tego typu grami.

Czy Wo Long Fallen Dynasty to soulslike? - ilustracja #1

Z drugiej strony możecie skorzystać z pomocy maksymalnie dwóch NPC jednocześnie, którzy będą za Wami chodzić i walczyć z przeciwnikami. Wtedy rozgrywka staje się o wiele łatwiejsza. Nawet jeśli nie zadają oni zbyt dużej ilości obrażeń, już sama ich prowokacja jest bardzo przydatna. Dzięki temu będziecie mogli w spokoju zadawać obrażenia oponentom lub bezpiecznie się wycofać.

Co więcej, w grze istnieje możliwość przyzwania innych graczy, którzy mogą okazać się znacznie lepszą pomocą w pokonywaniu potężnych przeciwników i bossów.

Czy gra posiada łatwy poziom trudności?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że Wo Long: Fallen Dynasty nie posiada opcji zmiany poziomu trudności. Domyślnie jest on ustawiony na taki, aby gracz czuł, że gra jest wyzwaniem, co za tym idzie, wrogowie będą zadawać dużą ilość obrażeń, a ich wytrzymałość znacząco wzrośnie.

Czy Wo Long Fallen Dynasty to soulslike? - ilustracja #2

Mimo wszystko inni gracze lub NPC mogą Wam pomóc w tej przygodzie. Co więcej, w grze istnieje wiele potężnych czarów, które znacząco ułatwiają przejście gry. Mimo to nadal będziecie musieli uważać na pojawiające się zagrożenia.

Czy Wo Long Fallen Dynasty to pełnoprawny soulslike?

Podsumowując – tak, tytuł ten jest uznawany za grę typu soulslike. Śmierć Waszej postaci nadal będzie kosztowna (stracicie Morale Rank oraz około połowę posiadanego Qi), przeciwnicy dadzą Wam w kość, a walki z bossami będą równie wymagające co ekscytujące.

Niemniej jednak istnieje wiele sposobów na to, aby ułatwić sobie przejście gry. Nawet jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z tym gatunkiem, powinniście móc dać radę ją ukończyć.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry, to przeczytajcie:

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej