Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 2 marca 2023, 12:01

Jak działa Morale i Fortitude Rank w Wo Long Fallen Dynasty

Wysokie morale to podstawa w każdej walce z przeciwnikiem. Nie inaczej jest w Wo Long Fallen Dynasty. Dowiecie się tu wszystkiego co związane z Fortitude i Morale Rank.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Wyjaśnienie Morale i Fortitude Rank w Wo Long: Fallen Dynasty

Wysokie morale to podstawa w każdej walce z przeciwnikiem. Nie inaczej jest w Wo Long: Fallen Dynasty. Dowiecie się tu wszystkiego co związane z Fortitude i Morale Rank.

Wo Long: Fallen Dynasty oferuje szereg unikalnych mechanik, takich jak na przykład Morale Rank, które jest również mocno powiązane z Fortitude Rank Waszej postaci. Przeczytacie tutaj między innymi o ich działaniu oraz jak można zwiększyć i obniżyć ten status

Morale i Fortitude Rank

Aby udoskonalić sposoby walki, musicie lepiej zrozumieć na czym polega Morale oraz Fortitude Rank. Oba są mocno powiązane ze sobą. Pierwsze z nich zdobywacie głównie za pokonywanie wrogów oraz wznoszenie nowych flag na mapie. Istnieje również przedmiot użytkowy – Elixir, który pozwala osiągnąć wyższe wartości Morale. Wasz aktualny poziom tego statusu zawsze możecie sprawdzić nad paskiem zdrowia postaci.

Jak działa Morale i Fortitude Rank w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #1

Im będzie wyższy, tym mocniejsze Wizardry Spells będą możliwe do skorzystania. Niektóre najpotężniejsze czary mogą zostać użyte tylko wtedy, jeśli posiadacie bardzo wysoki Morale Rank.

Jeśli chodzi o drugą mechanikę, to zdobywacie ją tylko za wznoszenie flag. Dzięki niej, Morale Rank nigdy nie spadnie poniżej poziomu, jaki wynosi Wasz Fortitude Rank.

Jak można stracić Morale Rank?

Za każdym razem, gdy podejmiecie się nowej misji i wylądujecie w innej lokacji, Wasze Morale Rank wynosić będzie 0. Wraz z każdym pokonanym wrogiem, zacznie stawać się większe, jednakże możecie je również stracić. Dzieje się tak w momencie, gdy Wasza postać zginie. Wtedy pewna część Morale Points zostaje utracona (możecie ją odzyskać, jeśli uda Wam się pokonać przeciwnika, który wcześniej Was zabił).

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry, to przeczytajcie:

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej