Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 2 marca 2023, 12:01

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty

Wo Long Fallen Dynasty do gra typu soulslike, więc na pewno przyda Wam się kilka wskazówek na początek. W naszym poradach znajdziecie informacje o wszystkich mechanikach i podstawach walki.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Wo Long: Fallen Dynasty – Porady na start

Warto wiedzieć pewne rzeczy o danej grze, zwłaszcza gdy mówimy o tytule o wysokim poziomie trudności jakim jest Wo Long: Fallen Dynasty. Znajdziecie tutaj przydatne porady, które ułatwią Wam rozgrywkę w początkowych etapach.

W grze Wo Long: Fallen Dynasty możecie napotkać wiele trudności. Tytuł ten należy do podgatunku soulslike, który znany jest z wysokiego progu wejścia. Nie bójcie się jednak, gdyż z pomocą przychodzi Wam ten poradnik, który zawiera kilka porad startowych.

Często zmieniajcie wyposażenie

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #1

W Wo Long bronie czy zbroje będą wypadać z ciał przeciwników bardzo często. Wiele z nich będzie się różnić niektórymi statystykami głównymi jak i pobocznymi. Nawet wzrost punktów ataku czy pancerza o małą wartość będzie znaczący, dlatego w początkowych etapach rozgrywki nie przywiązujcie się do swojego ekwipunku.

Wymieniajcie go dosyć często, a jeśli już chcecie ulepszyć daną broń lub element pancerza, to róbcie to w przypadku legendarnych przedmiotów.

Rozważnie korzystajcie ze Spirit

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #2

Spirit pozwala na skorzystanie z potężnych ataków duchowych, które znacząco wzmacniają Wasze obrażenia i mogą łatwo wyprowadzić przeciwnika z równowagi. Jednak, notoryczne ich używanie w krótkim odstępie czasu sprawi, że miernik Spirit stanie się ujemny. W takich sytuacjach wystarczy jeden atak wroga, abyście przez krótką chwilę byli bezbronni.

Jeśli używacie Spirit do aktywowania wszelakich wzmocnień za pomocą Wizardry Spells, przed podjęciem walki poczekajcie, aż miernik wróci do zera, aby rozpocząć pojedynek bez żadnych przeszkód.

Parowanie ataków to podstawa

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #3

Najszybszym sposobem na pokonanie groźniejszych przeciwników jest opanowanie sztuki parowania ataków. W głównej mierze dlatego, że dzięki temu łatwiej wyprowadzicie ich z równowagi oraz szybko napełnicie swój miernik Spirit, zdobywając możliwość do wykonania potężnych ruchów.

Parowanie jest kluczowe również w uniknięciu ataków krytycznych (wróg podświetla się wtedy na czerwono). Udane skontrowanie spowoduje, że zadacie mu duże obrażenia od Spirit oraz zniszczycie część pancerza.

Korzystajcie z pomocy NPC

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #4

W świecie gry napotkacie wiele postaci niezależnych, które oferują swoje usługi. Są oni pomocnymi towarzyszami, którzy będą walczyć u Waszego boku. Jeśli dana misja jest dla Was za trudna, pamiętajcie o tym, że możecie ich przyzwać podczas odpoczynku przy fladze (zakładka Reinforcements).

Potrzebować do tego będziecie przedmiotu użytkowego, który nazywa się Tiger Seal. Służą one również do przyzywania innych graczy do swojego świata, aby uzyskać od nich pomoc.

Eliminujcie zagrożenia z dystansu

Na wczesnym etapie rozgrywki otrzymacie dostęp do takich broni jak łuk czy kusza. Są to śmiercionośne narzędzia, które idealnie sprawdzają się w zabijaniu słabszych przeciwników z daleka. Pamiętajcie tylko, aby w głównej mierze celować w głowę, lub inne widoczne słabe punkty wrogów.

Zbierajcie wszystko co możecie

Każdy przedmiot może okazać się przydatny, nawet ten sam miecz, który zdobyliście dziesiąty raz. Głównie dlatego, że możecie potem u kowala je zniszczyć, aby uzyskać z nich materiały do tworzenia innych broni (lub ich efektów dodatkowych).

Co więcej, możecie je również sprzedawać, odpoczywając przy fladze (w zakładce Supplies). Za pieniądze będziecie mogli kupić chociażby dodatkowe strzały i bełty lub przedmioty użytkowe.

Nie korzystajcie z Fatal Strike od razu

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #5

Jest to atak pozwalający zadać olbrzymie obrażenia przeciwnikom, którzy zostali oszołomieni, tracąc całkowicie swoje Spirit. Zazwyczaj wtedy wroga postać podświetli się lekko na czerwono. Możecie wcisnąć przycisk odpowiedzialny za akcję Spirit Attack, aby wykonać Fatal Strike.

Porady na start do Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #6

Zanim jednak to zrobicie, możecie przeciwnika zaatakować jeszcze kilkukrotnie zwykłymi, szybkimi ciosami lub skorzystać z Martial Arts lub Wizardry Spells. Obserwujcie jednak jego miernik Spirit. Jeśli pasek wróci do środka, Wasza okazja na zaatakowanie ciosem krytycznym minie. Dlatego warto uderzyć wroga dwukrotnie i dopiero wtedy skorzystać z Fatal Strike.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry, to przeczytajcie:

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej