Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 2 marca 2023, 12:01

Jak działa Spirit w Wo Long Fallen Dynasty

W Wo Long Fallen Dynasty istnieje wiele ciekawych mechanik, które używane są w walce. Nie inaczej jest ze Spirit. Dowiecie się tu wszystkiego na ten temat tej mechaniki.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Działanie Spirit w Wo Long: Fallen Dynasty

W Wo Long: Fallen Dynasty istnieje wiele ciekawych mechanik, które używane są w walce. Nie inaczej jest ze Spirit. Dowiecie się tu wszystkiego na ten temat.

W grze Wo Long: Fallen Dynasty, zadaniem graczy będzie pokonywanie mitycznych stworzeń oraz potężnych przeciwników. Walka w Wo Long jest rdzeniem rozgrywki, dlatego wyjaśniamy tutaj na czym polega mechanika Spirit, oraz jak najlepiej z niej korzystać.

Czym jest Spirit w Wo Long Fallen Dynasty?

W wielu grach typu soulslike, gracze muszą uważnie planować swoje kolejne ruchy, zważając nie tylko na to, co dzieje się na ekranie, ale również obserwując swoją wytrzymałość. Tym mniej więcej jest właśnie miernik Spirit. Może on mieć dodatnie jak i ujemne wartości. Przy dodatnich wartościach będziecie mieli dostęp do potężnych ataków takich jak Martial Arts czy Wizardry Spells.

Jak działa Spirit w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #1

Spirit posiadają również przeciwnicy. Jeśli miernik zapełni się do samego końca ujemnej wartości, postać będzie przez pewien czas oszołomiona. W takim stanie nie można podjąć jakiejkolwiek akcji. Dopiero w momencie, gdy pasek dojdzie do wartości 0 (centrum miernika), dana postać będzie mogła wykonać jakikolwiek ruch.

W jaki sposób Spirit się zwiększa?

Aby uzyskać dostęp do lepszych ataków, musicie zdobywać dodatnie Spirit. Otrzymywać je będziecie za każdym razem, gdy zaatakujecie przeciwnika, lub podczas parowania ataków wroga. Dzięki temu również spowodujecie, że ich miernik Spirit będzie maleć.

Jak działa Spirit w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #2

Ponadto, gdy nie będziecie podejmować żadnej czynności, a Wasz Spirit był ujemny, po krótkiej chwili wzrośnie, ale maksymalnie do zera.

W jaki sposób Spirit się zmniejsza?

Możliwości na zmniejszenie się miernika Spirit jest niestety znacznie więcej. Używając chociażby Martial Arts i Wizardry Spells, zużywamy ten parametr. Co więcej, jeśli skorzystamy z tych umiejętności dużą ilość razy w krótkim odstępie czasu, miernik szybko spadnie do maksymalnej, ujemnej wartości.

Jak działa Spirit w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #3

Jeśli będziecie nieustannie atakowani przez wrogów, a Wasze parowanie ataków zakończy się niepowodzeniem, również zaczniecie tracić swoje Spirit. Ponadto, jeśli wynosiło ono więcej niż zero, a nie wykonaliście żadnej akcji ofensywnej w krótkim odstępie czasu, zacznie ono spadać.

W grze istnieje również fioletowa woda. Przebywanie w niej będzie powodować ciągłą utratę Spirit przez postać. Jeśli macie taką możliwość, nie walczcie w niej, gdyż pokonanie wrogów będzie znacznie utrudnione.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry, to przeczytajcie:

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej