Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 3 marca 2023, 10:47

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty

Bossowie to nieodłączny element gier z gatunku soulslike. W tym artykule o pisujemy i doradzamy jak sprawnie pokonać pierwszego bossa Zhang Liang z Wo Long Fallen Dynasty.

Źródło fot. Koei Tecmo
i

Grając w Wo Long Fallen Dynasty na swojej drodze napotkacie wiele zagrożeń, w tym potężnych przeciwników zwanymi bossami. Pierwszy z nich to Zhang Liang, General of Man, który znajduje się w misji Village of Calamity. Tu znajdziecie porady, które pomogą w walce z nim.

Jak walczyć z Zhang Liang, General of Man?

Na samym początku warto zaznaczyć, że tego bossa będziecie musieli pokonać dwukrotnie, gdyż posiada on dwie fazy. Pierwsza jest o wiele łatwiejsza i pozwala na zaznajomienie się z ruchami przeciwnika.

Dobrym pomysłem będzie wyekwipowanie lżejszych oręży, jak np. miecz, gdyż wtedy będziecie mogli wykonać całą kombinację lekkich ataków. Boss ponadto nie przejmie wtedy inicjatywy i będzie się bronił (chyba, że uskoczy lub skorzysta z potężnego ciosu, Fatal Blow).

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #1

Większość jego ataków jest wykonywana za pomocą broni. Zazwyczaj wystarczy jedno sprawne odbicie ciosu, aby przejść do ofensywy. Uważajcie na jego skoki w powietrze oraz wbijanie broni w ziemię, stworzy on wtedy kamienną falę (można ją odbić).

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #2

Zhang posiada kilka ataków, przy których jego postać zacznie świecić się na czerwono. Oznacza to, że za chwilę wykona jeden z ruchów, który zada Wam bardzo dużą ilość obrażeń. Istnieje jednak opcja, aby tę technikę użyć przeciwko niemu, mianowicie korzystając z parowania. Jeśli w odpowiednim momencie wykonacie parry, boss straci większą część wytrzymałości, co pozwoli Wam częściej wykonywać na nim Fatal Blow.

Można wyróżnić między innymi 3 zagrożenia: szarżę, gdy chowa broń nieco za swoimi plecami, wymachiwanie bronią biegnąc przed siebie oraz stanie w miejscu, aby wykonać podbródkowy cios swoim orężem. Warto odbijać tego typu ataki, gdyż Zhang będzie lekko oszołomiony, a jego miernik Spirit znacznie się zmniejszy.

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #3

Druga faza

W drugiej fazie, Zhang jest o wiele trudniejszy do wyprowadzenia z równowagi, a co za tym idzie, pokonania. Zyskuje on na zasięgu, mimo, że jego ataki staną się nieco wolniejsze. Musicie wyczuć dobry moment na sparowanie jego ciosów. Świetnym rozwiązaniem będzie przyglądanie się ręce, w której nie trzyma broni. Będzie z niej znacznie częściej korzystać.

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #4

Zhang Liang zyska również nowe ruchy, a jednym z groźniejszych jest ten, przy którym podświetli się na czerwono. Zazwyczaj będzie chciał się nieco oddalić, aby wykonać ten cios. Po chwili stania w miejscu, wystrzeli swoją rękę, aby Was schwytać. Odbicie tego ruchu spowoduje, że obniżycie jego wytrzymałość o dużą wartość. Do tego przez krótką chwilę będzie oszołomiony, dlatego warto atakować go za pomocą Martial Arts.

Warto również wspomnieć, że w tej fazie wróg może użyć dwukrotnie kamiennej fali, dlatego bądźcie na to przygotowani i nie szarżujcie na niego od razu po sparowaniu pierwszej z nich.

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #5

Gdy zobaczycie, że jego cały pasek Spirit zapełnił się do ujemnej wartości, podejdźcie do niego i skorzystajcie ze Spirit Attack, aby zadać bardzo duże obrażenia.

Jak pokonać Zhang Liang, General of Man w Wo Long Fallen Dynasty - ilustracja #6

Gdy pasek zdrowia bossa w drugiej fazie spadnie do połowy, będziecie mogli skorzystać ze specjalnego ataku, który nazywa się przyzwaniem Divine Beast. Możecie to zrobić wciskając trójkąt oraz kółko (PS4/5), Y i X (Xbox) lub Z na klawiaturze. W normalnych warunkach wykonacie dzięki temu bardzo silny atak, zależny od wybranego przez Was Divine Beast, natomiast w tym przypadku pojawi się cutscenka, która zakończy walkę z bossem.

Pamiętajcie, że porażka to żaden wstyd! O wiele lepiej umrzeć kilka razy i nauczyć się parować jego ciosy, aniżeli polegać tylko na unikach, kompanach etc. Zwłaszcza, że bez tego ciężko oszołomić któregokolwiek przeciwnika, a to właśnie w tym stanie zabierzecie im najwięcej zdrowia.

Więcej porad dotyczących gry znajdziecie tutaj.

  1. Poradnik do gry.

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej