Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 grudnia 2006, 18:37

autor: Jiker

"Wii nie będzie cierpieć na brak gier", twierdzi prezes Nintendo of America

Jednym z największych problemów, który dotknął w przeszłości wcześniejsze konsole firmy Nintendo, był chroniczny brak gier. Reggie Fils-Aime, prezes Nintendo of America, zapewnia, że z Wii będzie dokładnie odwrotnie, wymieniając przy okazji kilka tytułów, które mają być odpowiedzią na wszelkie wątpliwości.

Jednym z największych problemów, który dotknął w przeszłości wcześniejsze konsole stacjonarne firmy Nintendo, był chroniczny brak gier. Reggie Fils-Aime, prezes Nintendo of America, zapewnia, że z Wii będzie dokładnie odwrotnie, wymieniając przy okazji kilka tytułów, które mają być odpowiedzią na wszelkie wątpliwości.

Czy Wii również dotknie posucha w temacie gier? Dlaczego jesteśmy pewni, że przyszłość przyniesie wspaniałe gry na Wii? Odpowiedź brzmi: Zelda, Metroid oraz Mario. Jest to całkiem niezły line-up” – przyznał niezbyt skromnie Fils-Aime.

Reggie oznajmił w rozmowie udzielonej amerykańskiej edycji magazynu Newsweek, że pozycje takie jak The Legend of Zelda: Twilight Princess, Metroid Prime 3: Corruption oraz Super Mario Galaxy będą odgrywać kluczową rolę w przypadku Wii. Przypomniał przy okazji o opóźnieniu daty premiery dwóch ostatnich pozycji, twierdząc jednocześnie, że będą one jednymi z najjaśniejszych punktów 2007 roku.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami opublikowana została lista pozycji na konsolę Wii, które ukażą się na europejskim rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaje się, że jeśli Nintendo utrzyma dotychczasowe tempo, to Wii rzeczywiście będzie pod względem liczby gier bardziej udaną konsolą niż jej poprzedniczki.