Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 grudnia 2006, 19:06

autor: Jiker

Bears of War - poznajcie historię odważnych miśków

Michał „Śledziu” Śledziński jest obecnie jednym z najbardziej znanych polskich rysowników i twórców komiksu. Popularność zdobył dzięki takim projektom, jak czasopismo Produkt oraz albumy z serii Osiedle Swoboda. W ostatnim czasie pracuje nad Komisarzem Żbikiem oraz… projekcie jak żywo przypominającym jedną z najbardziej popularnych gier na Xboksa 360, czyli Gears of War.

Michał „Śledziu” Śledziński jest obecnie jednym z najbardziej znanych polskich rysowników i twórców komiksu. Popularność zdobył dzięki takim projektom, jak czasopismo Produkt oraz albumy z serii Osiedle Swoboda. W ostatnim czasie pracuje nad Komisarzem Żbikiem (opowiadającym o przygodach wnuka słynnego Kapitana Żbika) oraz… projekcie jak żywo przypominającym jedną z najbardziej popularnych gier na Xboksa 360, czyli Gears of War.

Bears of War - poznajcie historię odważnych miśków - ilustracja #1

Bears of War, bo taki właśnie tytuł nosi historia wymyślona przez Śledzia, będzie opowieścią, dzięki której poznamy losy grupy niedźwiadków stylizowanych na bohaterów Gears of War. Projekt przyjął formę komiksowego blogu i, według zapewnień autora, ma być dosyć brutalny (choć póki co misie wyglądają bardzo sympatycznie ;-)). W tym momencie oddajmy głos autorowi, Michałowi Śledzińskiemu, który tłumaczy w jaki sposób wpadł na pomysł komiksu i jakie będą jego losy:

Sprawa jest prosta. GoW zaliczony na Insane, COG tagi wyzbierane, a gra wciąż wierci w mózgu, dlatego postanowiłem dać upust drzemiącej we mnie agresji i ukierunkowac ją w strumień kresek. Stało się to dziś o 5 nad ranem. Można powiedziec, że dotknął mnie Boży paluch. To będzie typowy komiksowy blog, gdzie będę zamieszczał grafiki, paski komiksowe, tapetki itp. o legendarnych Bears of War. Część na pewno będzie dość ostra, takie +18. Część nie:). Po świętach na stronkę trafi trochę świeżego materiału, pewnie nawet jakieś komiksy (stripy). A z myślą o własnym prywatnym maybachu otworzyłem sklepik z błahostkami dla fanów legendarnych Bears of Wars”.

Projekt wydaje się być naprawdę ciekawą inicjatywą i może zdobyć całkiem sporą grupę fanów. Jego oficjalną stronę internetową znajdziecie w tym miejscu.