Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2012, 14:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Mass Effect 3, Dark Souls) 12/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o petycji w sprawie usługi Games for Windows Live w pecetowej wersji Dark Souls, możliwości wcześniejszego ściągania dużej łatki do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, weekendowej akcji dla fanów Mass Effect 3, a także zamknięciu amerykańskich serwerów Demon's Souls.

Harvest: Massive Encounter

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Harvest: Massive Encounter. Dzieło studia Oxeye Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,99 euro (ok. 17 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Shadowrun Returns

Kickstarterowa zbiórka na grę Shadowrun Returns osiągnęła poziom 850 tysięcy dolarów. Studio Harebrained Schemes ogłosiło, że jeśli uzbierana zostanie kwota miliona dolarów, powstanie również wersja na Linuksa. Wszystkie osoby, które wpłaciły co najmniej 15 dolarów, automatycznie zostaną wyposażone w tę edycję – oczywiście razem z tą na PC i Maca. Do końca akcji pozostało jeszcze szesnaście dni.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Posiadacze pecetowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów od wtorku mogą ściągać 95% danych zawartych w ważącej 10 GB łatce, wprowadzającej zawartość Edycji Rozszerzonej z Xboksa 360. Dzięki temu w dniu premiery tej wersji (17 kwietnia) konieczne będzie pobranie niewielkiej części plików, co pozwoli na niemal natychmiastowe rozpoczęcie zabawy. Ściąganie rozpoczniecie na oficjalnej stronie, a listę zmian wprowadzonych w tej aktualizacji znajdziecie we wcześniejszej wiadomości.

Wieści ze świata (Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Mass Effect 3, Dark Souls) 12/4/12 - ilustracja #1

Mass Effect 3

Od godziny 2:00 w sobotę (14 kwietnia) do tej samej godziny we wtorek (17 kwietnia) posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC oraz Xboksa 360 będą mieli okazję wziąć udział w weekendowej akcji z okazji premiery darmowego dodatku Resurgence Pack. W tym czasie gracze na dwóch mapach (Firebase Condor oraz Firebase Hydra) będą dostawali o 10% więcej punktów doświadczenia niż zwykle. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu za jakiś czas otrzymają dostęp do jednej z nowych klas postaci. Twórcy wciąż pracują nad tym, by w przyszłości w podobnych akcjach mogli brać udział także użytkownicy PlayStation 3.

Dark Souls

W sieci można podpisywać się pod petycją, której autorzy domagają się od studia From Software rezygnacji ze wsparcia dla usługi Games for Windows Live w przypadku pecetowej wersji gry Dark Souls. W uzasadnieniu czytamy o niskiej popularności tego serwisu i negatywnych opiniach na jego temat. Do tej pory zebrano ponad 10 tysięcy podpisów. Jeśli nie wierzycie w skuteczność inicjatywy, to wystarczy przypomnieć, że poprzednio petycja w dużym stopniu przyczyniła się do podjęcia przez dewelopera decyzji w sprawie zapowiedzi omawianego tytułu na PC.

ZeniMax Media

Firma ZeniMax Media, będąca właścicielem studia Bethesda Softworks, złożyła sześć różnych wniosków o zarejestrowanie znaku towarowego Fus Ro Dah w Amerykańskim Urzędzie Patentowym. „Fus Ro Dah” to popularny okrzyk pochodzący z gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Trudno powiedzieć, jakie plany związane są z tą frazą.

Command & Conquer: Tiberium Alliances

Firma Electronic Arts została oskarżona o skopiowanie wyglądu czołgów z gier planszowych z serii Warhammer 40.000 do przeglądarkowej produkcji Command & Conquer: Tiberium Alliances. Podobne projekty jednej z jednostek przedstawia poniższe porównanie graficzne. Sprawa nie została jeszcze skomentowana przez amerykańskiego wydawcę.

Demon’s Souls

31 maja zostaną zamknięte amerykańskie serwery gry Demon’s Souls. Oznacza to, że po tym dniu mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie będą mogli skorzystać z sieciowych funkcjonalności w produkcji studia From Software. Serwery prawdopodobnie pozostaną aktywne dla Europejczyków, ale raczej nie potrwa to długo. Powyższa decyzja zapewne ma związek z niedawną premierą Dark Souls, czyli duchowego następcy Demon’s Souls.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: