Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Harvest: Massive Encounter (PC)
OkładkaHarvest: Massive Encounter (PC)

Harvest: Massive Encounter PC

Strategia typu tower defence, osadzona w realiach sci-fi. Celem rozgrywki jest obrona bazy przed atakami kosmitów. W tym celu budujemy fortyfikacje i stawiamy kolejne wieżyczki obronne.

Strategiczne | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest: Massive Encounter Premiera PC

5marca2008

producent: Oxeye Games wydawca: Oxeye Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Harvest: Massive Encounter

Defense Grid: The Awakening

iBomber Defense

Revenge of the Titans

Strategia czasu rzeczywistego zaliczana do gier typu tower defence. Bronimy głównej bazy przed nalotem hord kosmitów, stawiając kolejne wieżyczki obronne i zapewniając im dostawy energii.

Akcja gry toczy się w przyszłości. Wraz z rozwojem technologicznym ludzie rozpoczęli eksplorację planet w poszukiwaniu cennych surowców. Podczas jednej z takich wypraw napotkali obcą rasę, która zaproponowała im pokój. Kolonizatorzy doszli jednak do wniosku, że nie chcą się dzielić potencjalnym zyskiem z handlu minerałami i dlatego zdecydowali się na rozpoczęcie wojny z kosmitami. W efekcie zadaniem gracza jest obrona bazy przed zbliżającą się hordą Obcych. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym.

W przeciwieństwie do większości tytułów typu tower defence, w grze Harvest: Massive Encounter dużą rolę odgrywa ekonomia. Aby konstruować wieżyczki laserowe i rakietowe oraz inne budynki obronne musimy posiadać kredyty, a te uzyskujemy budując kopalnie cennych surowców. Ponadto, aby nasza infrastruktura defensywna w ogóle działała, należy zadbać o postawienie dostatecznej ilości elektrowni i odpowiednie doprowadzenie energii.

W trakcie kampanii odwiedzimy trzy światy: Hefajstos, Posejdon oraz Ares. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym wyglądem środowiska, a także zamieszkującymi go typami przeciwników. Twórcy przygotowali łącznie dziewięć rodzajów Obcych, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć: od poduszkowców przez czołgi po pojazdy zwiadowcze.

W podstawowym trybie rozgrywki staramy się jak najdłużej przetrwać. Oprócz tego twórcy przygotowali cztery dodatkowe typy zabawy: Rush, Wave, Challenge oraz Creative. Polegają one przykładowo na zadaniu 50 tysięcy obrażeń w jak najkrótszym czasie. W ramach ostatniego z nich możemy w spokoju rozbudowywać bazę i sami decydujemy o momencie najazdu wroga. Dzięki internetowym statystykom możemy porównać wyniki oraz zdobyte osiągnięcia z innymi graczami.

Pod względem oprawy graficznej gra studia Oxeye prezentuje się ubogo. Dwuwymiarowe mapy przypominają poziomem produkcje z lat 90-tych. Wszystkie jednostki i budynki są bardzo małe, co pozwala na przedstawienie starć o ogromnej skali w porównaniu z innymi grami typu tower defence.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Harvest: Massive Encounter: Odpowiednia dla każdego wieku.

Harvest: Massive Encounter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista