Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros (PC)

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros

Drugie rozszerzenie DLC do osadzonego w realiach fantasy, trzecioosobowego RPG-a akcji Kingdoms of Amalur: Reckoning autorstwa 38 Studios oraz Big Huge Games.

To jest dodatek do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | RPG akcji

Okładka Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros (PC)

data premiery gry:

17kwi2012

PC X360 PS3

Teeth of Naros to drugi, fabularny dodatek DLC do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning stworzonej przez 38 Studios oraz Big Huge Games. Jest to jedno z bardziej obszernych rozszerzeń, jakie otrzymali po premierze fani tej produkcji. Jej podstawowa wersja zebrała bardzo dobre recenzje, twórcy całkiem słusznie postanowili więc rozwinąć tę markę o kolejną zawartość. DLC jest dostępne wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji w usługach PlayStation Network, Xbox Live, Steam oraz Origin.

Fabuła dodatku kręci się wokół rasy potężnych i tajemniczych Kolosów, którzy zamieszkują tytułową krainę Teeth of Naros. To tutaj niejaka Secandra wraz z grupą wojowników prosi głównego bohatera o pomoc w rozwiązaniu zagadki stojącej za wspomnianymi tytanami. Tajemnicza moc zmusza ich do wybrania drogi, którą niekoniecznie chcą podążać. Nad Teeth of Naros unosi się podniebna metropolia Idylla, która również okazuje się ważnym miejscem akcji.

Poza głównym wątkiem fabularnym, deweloper przygotował dwadzieścia zadań pobocznych, zupełnie nową rasę i pięć rozbudowanych dungeonów kryjących w sobie wiele sekretów. Otrzymaliśmy również trzy nowe karty Twists of Fate, dziewięć typów zbroi, sześć tarcz i osiemnaście unikalnych broni. Postarano się też o implementacje dotychczas nieznanych rodzajów wrogów. Sama mechanika rozgrywki nie zmieniła się od czasu bazowej gry, dzięki czemu bez problemu odnajdą się w niej fani. Nadal sporo przyjemności sprawia dynamiczny system walki, w którym liczy się nie tylko poziom bohatera, ale także refleks i zręczność gracza.

Ze względu na to, że mamy do czynienia ze zwykłym dodatkiem DLC, autorzy nie mogli poczynić rewolucyjnych zmian w kwestii oprawy graficznej. Produkcja nadal prezentuje pod tym względem całkiem wysoki poziom, w pewnych momentach zaskakując różnorodnością odwiedzanych terenów i ładnymi widokami. Jednocześnie zachowano stosunkowo liniową strukturę wirtualnego świata z pewnymi odstępstwami od tej reguły w postaci rozwidleń i nieco większych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros

Klasyfikacja PEGI Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdoms of Amalur: Reckoning - Teeth of Naros

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Quad Core i5 2.4 GHz, 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 10.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Recenzja dodatku Teeth of Naros do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning
Recenzja dodatku Teeth of Naros do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning

Recenzja 29 kwietnia 2012, 10:04

W Teeth of Naros nie toczymy walk z wieloma nowymi przeciwnikami. Większość z nich to dobrze znane trolle, wilki czy bandyci z lekko tylko zmodyfikowanymi teksturami. Wyjątek stanowią gigantyczne dwunożne ptaki wywołujące tornada, które jednak występują w grze stosunkowo rzadko. Mała liczba nowych wrogów to duży mankament rozszerzenia. Po dwustu godzinach spędzonych z podstawową wersją gry trudno czerpać przyjemność ze starć z ciągle tymi samymi stworami. Irytujący jest również fakt niezwiększenia limitu doświadczenia, jakie może zdobyć nasz bohater. Bardziej zaawansowani gracze nie będą więc w żaden sposób nagradzani za pokonywanie kolejnych zastępów nieprzyjaciół, co w grze RPG nigdy nie powinno mieć miejsca.

PC
X360
PS3