Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka World Gone Sour (PS3)

World Gone Sour

World Gone Sour to wyprodukowana przez firmę Beef Media zręcznościowa platformówka z żelkami w rolach głównych. Kierując poczynaniami gumowych bohaterów gracze starają się bezpiecznie przeprowadzić ich przez pełen niebezpieczeństw świat ludzi.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka World Gone Sour (PS3)

producent: Playbrains

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

20gru2011

PC

10kwi2012

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wychodząc z założenia, że słodycze i gry wideo mają ze sobą wiele wspólnego, deweloperzy z firmy Beef Media, we współpracy z amerykańskim producentem żelków – firmą Source Patch oraz koncernem Capcom, przygotowali tryskającą humorem platformówkę adresowaną przede wszystkim do młodszych graczy.

Bohaterami World Gone Sour są ożywione żelki Sour Patch Kids, które zagubiły się w świecie ludzi. Gracze mają za zadanie pokierować gumiastymi bohaterami, pokonując mnóstwo pułapek, przeciwników (takich jak ożywione gumy do żucia) i różnego rodzaju wyzwań w kilku rozbudowanych lokacjach (m.in. kino i zaplecze sklepu).

Rozgrywka łączy elementy platformówki oraz gry logicznej. Pokonanie przeszkód i przeciwników, w tym bossów plansz, często wymaga zastosowania odpowiedniej strategii. Żelki posiadają także specjalne umiejętności pozwalające im skorzystać z różnych nietypowych mechanizmów (np. zapadnie, armatki, trampoliny). Jak przystało na grę zręcznościową, w trakcie zabawy należy też zbierać rozmaite gwiazdki i bonusy podwyższające końcowy wynik. Tytuł oferuje opcję rozgrywki solowej lub z udziałem drugiego gracza w trybie lokalnej kooperacji.

World Gone Sour zwraca uwagę barwną, humorystyczną oprawą wizualną, przypominającą chociażby gry z serii LittleBigPlanet. Grafika modelowana jest w 3D, jednak kamera pozwala śledzić akcję w tradycyjnym dla platformówek rzucie 2D (z boku). Na ścieżce dźwiękowej do gry znalazł się m.in. utwór amerykańskiego rapera Method Mana, a w rolę narratora wcielił się znany z serialu „The Office” aktor - Creed Bratton.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do World Gone Sour

Wymagania wiekowe World Gone Sour

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe World Gone Sour

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
World Gone Sour - Capcom wyda grę o żelkach
World Gone Sour - Capcom wyda grę o żelkach

wiadomość1 grudnia 2011

Firma Capcom zapowiedziała, że gra o żelkach zatytułowana World Gone Sour już wkrótce zadebiutuje w serwisach dystrybucji elektronicznej. Tytuł pojawi się na PC zimą, a na konsolach dopiero na wiosnę.

PC
PS3
X360