Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 11:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Titanfall, Minecraft, Darkwood) 25/4/14

Dziś piszemy m.in. o nowej mapie w strzelaninie Titanfall, transferze save'ów między dwiema wersjami Minecrafta, pojawieniu się Darkwood na Steamie, a także o problemach z darmową grą Soulcalibur: Lost Swords. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Spellforce 2: Demons of the Past

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto dodatek Spellforce 2: Demons of the Past. Dzieło zespołu Mind Over Matter Studios można aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 9,99 euro (ok. 42 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Titanfall

Studio Respawn Entertainment ujawniło mapę War Games wchodzącą w skład nadchodzącego dodatku DLC Expedition Pack do gry Titanfall. Pod tym adresem znajdziecie screeny prezentujące tę arenę. Rozszerzenie Expedition Pack zostanie udostępnione w maju bieżącego roku na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360 za 9,99 dolarów (ok. 32 zł bez podatku VAT). Można też nabyć przepustkę Season Pass (79,99 zł na Xbox Live), uprawniającą do pobrania trzech nadchodzących dodatków DLC.

Tak będzie wyglądać mapa War Games w strzelaninie Titanfall - Wieści ze świata (Titanfall, Minecraft, Darkwood) 25/4/14 - wiadomość - 2014-04-25
Tak będzie wyglądać mapa War Games w strzelaninie Titanfall

Unreal Engine 4.1

Studio Epic Games udostępniło najnowszą wersję silnika Unreal Engine, oznaczoną numerem 4.1. Aktualizacja przynosi ze sobą m.in. wsparcie dla systemów operacyjnych SteamOS i Linux, nowe szablony gier dla programistów C++ oraz projektantów skryptów Blueprint, a także ponad 100 innych usprawnień przygotowanych na podstawie sugestii społeczności. Unreal Engine 4.1 jest dostępny dla wszystkich twórców z wykupioną subskrypcją.

Darkwood

Polski zespół Acid Wizard Studio potwierdził serwisowi Eurogamer, że Darkwood prawdopodobnie w maju bieżącego roku pojawi się na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem”. Tytuł być może od razu doczeka się wsparcia dla Maca i Linuxa. Jeśli tak się nie stanie, to obsługa tych systemów zostanie wprowadzona w kolejnych aktualizacjach. Darkwood to survival horror z elementami przygodówki i RPG, w którym akcja ukazana jest z perspektywy lotu ptaka.

Minecraft

Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził na Twitterze, że gracze będą mogli przenieść save’y z Minecrafta w wersji na Xboksa 360 do nadchodzącej edycji na Xboksa One. Pozwoli to zachować wszelkie postępy przy ewentualnej przesiadce na mocniejszą platformę sprzętową. Więcej szczegółów na temat transferu save’ów dostaniemy wkrótce. Przypomnijmy, że kilka dni temu Owen Hill ze studia Mojang potwierdził plany umieszczenia podobnej funkcji w wersjach na PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Soulcalibur: Lost Swords

Firma Bandai Namco ogłosiła na Facebooku, że obecnie pracuje nad rozwiązaniem problemów z łącznością w darmowej grze Soulcalibur: Lost Swords na PlayStation 3. Tytuł ma problemy z odpowiednio działającymi serwerami, a naprawa tego stanu rzeczy trwa dłużej niż twórcy przypuszczali. Wydawca będzie na bieżąco informował o postępach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Rise of Incarnates
  2. Lords of the Fallen
  3. American Truck Simulator
  4. Fable Legends
  5. One Piece: Unlimited World Red
  6. Tentacles: Enter the Mind
  7. Endless Legend

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Rise of Incarnates – trailer
  2. Evolve - gameplay