Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2013, 14:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Diablo III, GRID 2) 12/2/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacjach do gier Star Wars: The Old Republic oraz Diablo III, nowym wydawcy wyścigów GRID 2, a także demach technicznych silnika Luminous Engine. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Batman: Arkham Asylum

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Batman: Arkham Asylum w wersji Game of the Year Edition. Dzieło zespołu RockSteady Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Diablo III

Firma Blizzard ogłosiła na oficjalnym forum, że dzisiaj w nocy (z 12 lutego na 13 lutego) oficjalnie udostępniony zostanie patch 1.0.7 do gry Diablo III. Łatka wprowadzi m.in. długo oczekiwaną opcję pojedynków między graczami, która zostanie wprowadzona jako pewien kompromis dla osób oczekujących pełnoprawnego trybu PVP. Oprócz tego wprowadzonych zostanie wiele innych zmian, o których przeczytacie w poprzedniej wiadomości. Do tej pory aktualizacja 1.0.7 była dostępna jedynie na Publicznym Serwerze Testowym (PST).

Star Wars: The Old Republic

Dzisiaj ma miejsce premiera patcha 1.7 do gry Star Wars: The Old Republic. Aktualizacja wprowadza m.in. nowy event Relics of the Gree oraz system Galactic Reputation. Ten ostatni pozwoli na zdobywanie punktów reputacji za wykonywanie misji, dzięki czemu gracze będą nagradzani coraz wyższymi rangami. Serwery zostaną wyłączone na czas wprowadzania łatki.

GRID 2

Studio Codemasters podpisało umowę z firmą Namco Bandai, na mocy której japoński koncern zajmie się wydawaniem produkcji dewelopera specjalizującego się w tworzeniu gier wyścigowych. Do tej pory w wielu przypadkach był za to odpowiedzialny sam zespół Codemasters. Pierwszym takim tytułem w planie wydawniczym firmy Namco Bandai jest GRID 2.

Steam

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam wystartowała nowa, cykliczna promocja, w ramach której każdego tygodnia będzie można nieco taniej nabyć określone gry. Tym razem wyprzedaż objęła serię FlatOut oraz gry Steel Storm: Burning Retribution, Karateka i Alpha Prime. Poszczególne tytuły można zakupić nawet o 75% taniej niż zwykle. Obecna promocja zakończy się 18 lutego o godzinie 19:00, gdy w miejsce aktualnie przecenionych produkcji „wskoczą” kolejne.

BioWare

Ray Muzyka oraz Greg Zeschuk (współzałożyciele studia BioWare) 27 marca otrzymają nagrodę w kategorii Lifetime Achievement na imprezie Game Developers Choice Awards (GDC Awards). Obaj zostali wyróżnieni za „wkład w sztukę i naukę gier”. Nagroda Lifetime Achievement jest niezwykle prestiżowa i każdego roku była przyznawana innej osobie związanej z branżą gier wideo. Dotychczas były to takie nazwiska jak Warren Spector, Peter Molyneux, Hideo Kojima, czy Sid Meier.

Luminous Engine

W sieci pojawiły się nowe dema techniczne prezentujące możliwości silnika Luminous Engine. Przypomnijmy, że jest to nowa technologia firmy Square Enix powstająca z myślą o następnej generacji konsol. Wcześniejsze filmy z Luminous Engine możecie obejrzeć w poprzedniej wiadomości.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: