Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 12:45

autor: Sarge

Szczegóły na temat fabularnej kampanii w grze wyścigowej GRID 2

Jedną z atrakcji nadchodzącej gry wyścigowej GRID 2 będzie fabularna kampania, w której poprowadzimy naszego kierowcę od samego początku jego kariery. Studio Codemasters ujawniło sporo szczegółów na temat tego trybu.

Studio Codemasters ujawniło szczegóły na temat fabularnej kampanii dla jednego gracza w grze wyścigowej GRID 2. Udostępniono także nowy zwiastun prezentujący omawianą produkcję w akcji.

Tryb jednoosobowy w GRID 2 ma skupić się na opowiadaniu historii gracza będącego początkującym kierowcą, który dopiero wspina się po kolejnych szczeblach kariery. W świecie gry rozgrywany jest fikcyjny turniej World Series Racing założony przez multimilionera Patricka Callahana. Impreza składa się z wielu różnorodnych zawodów, a jej celem jest wyłonienie najlepszego kierowcy na świecie.

Kariera gracza rozpocznie się od udziału w lokalnych wyścigach, by z czasem zakwalifikować się do międzynarodowych zawodów. Turniej World Series Racing będzie składać się z wielu różnych konkurencji. Mowa m.in. o wyścigach ulicznych, zawodach na licencjonowanych trasach, czy rywalizacji samochodów z otwartym nadwoziem, przypominających bolidy Formuły 1. Twórcy porównują ten miks różnych konkurencji do amerykańskiej organizacji UFC, gdzie w ramach jednego show wymieszano różne sztuki walki.

W turnieju World Series Racing zasiądziemy m.in. za kierownicą bolidów z otwartym nadwoziem - Szczegóły na temat fabularnej kampanii w grze wyścigowej GRID 2 - wiadomość - 2013-02-15
W turnieju World Series Racing zasiądziemy m.in. za kierownicą bolidów z otwartym nadwoziem

Za wygrywanie kolejnych wyścigów będziemy otrzymywać punkty Sławy. Odpowiednia ich liczba odblokuje kolejne zawody, sponsorów, czy samochody. Co ciekawe, nawet same wyścigi stają się bardziej spektakularne (więcej efektów pirotechnicznych, bardziej liczna widownia itd.), gdy bierze w nich udział gracz z odpowiednio dużą Sławą. Mamy odczuwać wyraźną różnicę między poziomem zawodów na początku kariery, a międzynarodowymi imprezami w jej dalszym etapie. Potwierdzono, że odwiedzimy takie miejsca jak Chicago, Abu Zabi, Barcelonę, wybrzeże Kaliforni, czy austriacki Red Bull Ring.

Chcąc jeszcze bardziej podnieść wiarygodność kariery w GRID 2, studio Codemasters nawiązało współpracę z programem ESPN SportsCenter. W grze znajdziemy jego wirtualny odpowiednik, gdzie prowadzący Kevin Connors oraz analityk Toby Moody (znani ze szklanego ekranu) między wyścigami będą komentowali postępy gracza i najważniejsze wydarzenia dotyczące World Series Racing. Twórcom zależy bowiem na tym, by gracze mieli poczucie, że taki turniej mógłby odbyć się w rzeczywistości.

GRID 2 to kontynuacja wyścigów samochodowych z 2008 roku autorstwa studia Codemasters. Gra zadebiutuje 31 maja w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Dystrybutorem GRID 2 w naszym kraju jest firma CDP.pl, która do tej pory nie uściśliła jednak, w jakiej wersji językowej ukaże się nadchodząca produkcja.