Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2012, 11:47

Nowe filmy pokazują moc silnika Luminous autorstwa Square Enix

Firma Square Enix wypuściła dwa nowe filmiki z dema Agni’s Philosophy. Pokazują one moc drzemiącą w silniku Luminous, który powstaje z myślą o następnej generacji konsol.

W sieci pojawiły się nowe filmiki z Agni’s Philosophy, czyli technologicznego dema pokazującego możliwości nowego silnika graficznego firmy Square Enix nazwanego Luminous. Materiały ilustrują możliwy do uzyskania dzięki tej technologii wysoki poziom detali modeli postaci oraz łatwość z jaką można modyfikować ich wygląd.

Poziom szczegółowości bohaterów robi niesamowite wrażenie i znacząco przebija to, co do tej pory oferowały nawet najbardziej zaawansowane gry. Co więcej, efekt ten dało się uzyskać na współczesnym sprzęcie. Według serwisu 4Gamer demo Agni’s Philosophy pokazano na pececie z procesorem Intel Core i7-3770K 3.5 GHz, kartą graficzną GeForce GTX 680 oraz 32 GB pamięci RAM. Warto dodać, że według redaktorów wspomnianej strony, pokaz wcale nie wyciskał ostatnich soków z tej konfiguracji i z silnikiem poradzisobie również słabszy komputer.

Rodzi się oczywiście pytanie, czy taką jakość grafiki ujrzymy za kilka lat na pecetach oraz konsolach nowej generacji. Najczęściej dema technologiczne prezentują poziom detali, którego nie udaje się potem odtworzyć w samych grach. Luminous to jednak silnik zaprojektowany specjalnie pod kątem interaktywnych produkcji, więc trudno zakładać, że Square Enix demonstruje jego możliwości pokazem, którego potem nie można będzie uzyskać w grze.