Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2015, 14:40

Wieści ze świata (Skyrim na XOne, CoD: Black Ops III, Konami i Kojima Productions) 4/11/2015

Dziś piszemy m.in. o porcie Skyrima na XOne przygotowanym przez Bethesdę w ramach ćwiczeń przed produkcją Fallouta 4, pre-loadzie Call of Duty: Black Ops III na PC oraz o oficjalnym potwierdzeniu zamknięcia Kojima Productions w Los Angeles przez Konami. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do środy 4.11 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do czwartku 5.11 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 6.11 do godz. 19:00):

Midweek Madness: gry wydawcy Versus Evil (do 6.11 do 19:00) – WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00) – przecena 131 gier – WWW

Wieści ze świata (Skyrim na XOne, CoD: Black Ops III, Konami i Kojima Productions) 4/11/2015 - ilustracja #1

Konami potwierdza – Kojima Productions w LA zamknięte

W mailu wysłanym do serwisu Polygon firma Konami oficjalnie potwierdziła wczorajsze pogłoski o zamknięciu biura studia Kojima Productions w Los Angeles, które zajmowało się m.in. multiplayerowym modułem (Metal Gear Online) gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Korporacja wyjaśniła, że zlikwidowanie zespołu wynika z procesu centralizacji jej „zasobów”, i jednocześnie zapewniła, że Metal Gear Online będzie dalej wspierany i zostanie udostępniony na PC zgodnie z wcześniejszym planem, czyli w styczniu 2016 roku.

Bethesda ćwiczyła do Fallouta 4, portując Skyrima na XOne

Podczas ostatniej wizyty w siedzibie studia Bethesda, Todd Howard przybliżył redaktorowi magazynu Game Informer proces powstawania gry Fallout 4. W trakcie opowieści padł ciekawy fakt: „Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy, było przygotowanie portu Skyrima na Xboksa One [w ramach ćwiczeń i zapoznawania się ze sprzętem ósmej generacji – przyp. aut.]”. Howard szybko uzupełnił tę wypowiedź, dodając: „Ale nie róbcie sobie jeszcze nadziei”. Przypuszczalnie najbardziej namacalnym skutkiem tego „ćwiczenia”, jaki mogą odczuć gracze, będzie wsteczna kompatybilność Skyrima z Xboksa 360 na XOne (lista pierwszych 100 gier z taką funkjconalnością zostanie ujawniona przez Microsoft 9 listopada). Niewykluczone jednak, że remaster piątej odsłony serii The Elder Scrolls też jeszcze wchodzi w grę.

Wieści ze świata (Skyrim na XOne, CoD: Black Ops III, Konami i Kojima Productions) 4/11/2015 - ilustracja #2

Call of Duty: Black Ops III – pre-load na PC i ustawienia FOV

Jeśli złożyliście zamówienie przedpremierowe na pecetową wersję Call of Duty: Black Ops III w formie cyfrowej, możecie pobrać ze Steama pliki gry na dysk przed jej jutrzejszą premierą. To przydatna funkcja, bo najnowsze dzieło studia Treyarch waży aż 54 GB. Dla przypomnienia – pre-load wersji konsolowych produkcji jest dostępny już od dłuższego czasu. Ponadto deweloper ujawnił, że ustawienie pola widzenia (Field of View albo w skrócie FOV) będzie miało maksymalną wartość 120 stopni w wersji pecetowej.

SEGA zarejestrowała nazwę Valkyria: Azure Revolution

Jak donosi autor bloga [email protected] (za pośrednictwem serwisu Gematsu), firma SEGA zarejestrowała kolejne dwa znaki towarowe – V-Gaje oraz Valkyria: Azure Revolution. O pierwszym z wymienionych nic nie wiadomo, natomiast drugi według wszelkiego prawdopodobieństwa jest przekształconą fomą nazwy Valkyria of the Blue Revolution, o której pisaliśmy niecałe dwa tygodnie temu. Tak czy inaczej, wydaje się, że zapowiedź kolejnej gry z serii Valkyria Chronicles jest coraz bliższa.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy: