Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2009, 12:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Red Faction: Guerrilla, Guitar Hero 5, LittleBigPlanet) 25/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Xbox Live Arcade bez limitów, Assassin’s Creed II: Discovery na DS-a oficjalnie zapowiedziane, powstanie trzeci dodatek DLC do Red Faction: Guerrilla i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Xbox Live Arcade bez limitów, Assassin’s Creed II: Discovery na DS-a oficjalnie zapowiedziane, powstanie trzeci dodatek DLC do Red Faction: Guerrilla i inne. Zapraszamy do lektury.

PSP

Sony ogłosiło, że począwszy od 1 października mieszkańcy Japonii będą mogli nabyć starszy model konsoli PSP – PSP-3000 – za niższą cenę, mianowicie 16,800 jenów (czyli około 185 dolarów). Obniżka dotyczy jednak tylko Kraju Kwitnącej Wiśni. W sumie nic dziwnego – w Stanach PSP-3000 można nabyć już teraz za jedyne 169,99 dolarów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już w grudniu do sprzedaży w Tokio trafią specjalne zestawy PSP-3000. W skład Gran Turismo Racing Pack wejdzie konsola w kolorze Piano Black z logo serii Gran Turismo, akcesoria związane z marką oraz gra Gran Turismo na płycie UMD. Drugi zestaw współtworzyć ma konsola i gra Pro Evolution Soccer 2010.

Xbox Live Arcade

Microsoft zdecydował się ostatecznie zwolnić deweloperów z przestrzegania ograniczenia rozmiaru gier publikowanych w ramach serwisu Xbox Live Arcade. Przedstawiciele koncernu zaznaczają jednak, że pliki nie mogą zajmować więcej niż 2GB – powód jest tu jednak niezależny od działań producenta konsoli Xbox 360 (ograniczenie wynika z konstrukcji systemu). Przypominamy, że początkowo obowiązywał limit 50MB. Został one jednak zniesiony po wydaniu konwersji Castlevania: Symphony of the Night. Kolejne ograniczenie – 150 MB – zostało złamane w chwili premiery Portal: Still Alive. Następna granica padła wraz z debiutem samodzielnego dodatku do Red Alert 3 o tytule Commander’s Challenge.

Guitar Hero 5

Posiadacze Guitar Hero 5 mogą już zakupić paczkę z trzema utworami zespołów Yeah Yeah Yeahs, The Faint oraz Editors (odpowiednio Dull Life, The Greeks Were Right i Munich). DLC zostało udostępnione dla posiadaczy Xboksa 360 (440 punktów MS), PlayStation 3 (5,49 euro) oraz Wii (550 punktów Nintendo).

Assassin's Creed II: Discovery

Gra akcji Assassin's Creed II: Discovery zostanie wydana na Nintendo DS i DSi 17 listopada bieżącego roku, poinformował Ubisoft. Co ciekawe, gra będzie robić użytek z kamerek wbudowanych w DSi – wykonane nimi zdjęcia gracza wylądują na plakatach z poszukiwanymi osobami, jakimi obklejone będą hiszpańskie miasta, w których osadzona zostanie akcja dzieła (podobnie jak w wersji na iPhone’a). Za produkcję odpowiedzialne jest studio Griptonite Games, zajmujące się również świetnie zapowiadającym się Assassin’s Creed: Bloodlines na PSP.

Red Faction: Guerrilla

Jeszcze dzisiaj firma Volition zapowie na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry Red Faction: Guerrilla trzeci dodatek DLC do swojej najnowszego produkcji. Pierwsze dwa ukazały się w ofertach Xbox Live Marketplace i PlayStation Store w połowie bieżącego miesiąca. Edycja pecetowa wydana 15 września zawiera je od samego początku.

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet w wersji na konsolę PSP zostanie wydane w Japonii w grudniu bieżącego roku, poinformowała firma Sony Computer Entertainment. W Europie ciągle obowiązuje termin jesienny. Mamy nadzieję, że już niebawem zostanie on uściślony.

Wieści ze świata (Red Faction: Guerrilla, Guitar Hero 5, LittleBigPlanet) 25/09/09 - ilustracja #1

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Alan Wake

Crackdown 2

Lost Planet 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy Halo 3: ODST - tryb Firefight Gramy!

Operation Flashpoint: Dragon Rising - Eagle

Super Tokyo HD Combo - hostessy! video reportaż

gry