Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2013, 12:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Minecraft, The Last of Us, RIFT, Battlefield 4) 26/6/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji 1.6 do Minecrafta, bezprawnie wykorzystanej mapie w The Last of Us, grafice koncepcyjnej RIFT, dodatku DLC do gry Battlefield 4, a także remake'u pierwszej części Metal Gear Solid. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Retro City Rampage

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Retro City Rampage. Dzieło studia Vblank Entertainment możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Kilka dni temu Trent Oster ze studia Overhaul Games ogłosił, że gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition została wycofana ze sprzedaży w sklepie Beamdog i Apple App Store. Taki krok miał zostać podjęty na prośbę „partnera wydawniczego”, jednak nie znaliśmy żadnych szczegółów. Teraz Oster przyznał serwisowi Game Informer, że chodzi o firmę Atari, która nakazała wycofanie gry ze wspomnianych sklepów. Twórcy w dalszym ciągu starają się zaradzić temu problemowi i nie mogą zdradzić więcej szczegółów.

Minecraft

Studio Mojang ogłosiło, że 1 lipca wypuszczona zostanie aktualizacja 1.6 do pecetowej wersji gry Minecraft. Jedną z największych nowości jest wprowadzenie koni, osłów, czy mułów, co pozwoli graczom szybciej przemieszczać się na większe odległości. Pod tym adresem znajdziecie pełną listę zmian, a także możliwość pobrania wersji Pre-release, by móc już teraz wypróbować nadchodzące poprawki.

Konie to jedna z największycjh nowości w aktualizacji 1.6 do Minecrafta - Wieści ze świata (Minecraft, The Last of Us, RIFT, Battlefield 4) 26/6/13 - wiadomość - 2013-06-26
Konie to jedna z największycjh nowości w aktualizacji 1.6 do Minecrafta

MechWarrior Online

Firma Infinite Game Publishing rozpoczęła przedsprzedaż specjalnych edycji gry MechWarrior Online. Poszczególne zestawy kosztują 20, 40, 60 lub 80 dolarów i różnią się oferowanymi mechami, okresem ważności konta Premium, czy liczbą otrzymywanych medalionów. Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Warto przypomnieć, że MechWarrior Online będzie grą free to play, w której zabawę będziemy mogli rozpocząć także za darmo. Premiera powinna odbyć się najpóźniej we wrześniu bieżącego roku..

Retro City Rampage

Pecetowa wersja gry Retro City Rampage doczekała się aktualizacji wprowadzającej wsparcie dla modów i tryb z usprawnioną oprawą graficzną. Zdaniem dewelopera, poprawiono w nim wygląd cieni i podwojono liczbę wyświetlanych kolorów na ekranie. Patch nie dotyczy posiadaczy edycji konsolowych.

The Last of Us

Kartograf Cameron Booth oskarżył studio Naughty Dog o bezprawne wykorzystanie jego projektu mapy komunikacyjnej Bostonu w grze The Last of Us. Sprawa dość szybko się wyjaśniła i okazało się, że faktycznie któryś z pracowników musiał wykorzystać pracę Camerona bez jego zgody. Teraz Booth napisał na swoim blogu, że deweloper przyznał się do błędu i incydent zostanie rozwiązany „ku powszechnemu zadowoleniu”. Można się więc domyślać, że obie strony dogadały się co do zapłaty i obejdzie się bez procesu sądowego.

RIFT

Studio Trion Worlds na jednym z livestreamów zaprezentowało grafikę koncepcyjną mapy o nazwie Plane of Water. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona wprowadzona w jednym z nadchodzących rozszerzeń. W planach jest także dodanie nowych dusz (Support Cleric, Healing Warrior, Tanking Mage, Healing Rogue), modyfikowalnych broni oraz systemu ulepszeń zbroi.

Grafika koncepcyjna przedstawiająca lokację Plane of Water - Wieści ze świata (Minecraft, The Last of Us, RIFT, Battlefield 4) 26/6/13 - wiadomość - 2013-06-26
Grafika koncepcyjna przedstawiająca lokację Plane of Water

Shadow Warrior: Classic Redux

W najbliższym czasie w ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawi się Shadow Warrior: Classic Redux, czyli odnowiona wersja klasycznej strzelaniny z 1997 roku. Na razie wiadomo tylko, że otrzyma ona poprawioną oprawę graficzną, zremiksowaną ścieżkę dźwiękową, a w pakiecie znajdą się też dodatki Wanton Destruction oraz Twin Dragon. Cena ma zostać ustalona na poziomie „poniżej 10 dolarów”, a więcej informacji usłyszymy wkrótce. Przypomnijmy, że jednocześnie polskie studio Flying Wild Hog (Hard Reset) zajmuje się tworzeniem remake’u Shadow Warrior na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Cosmic Star Heroine

Studio Zeboyd Games (Cthulhu Saves the World) zapowiedziało nową grę o nazwie Cosmic Star Heroine. Będzie to turowa produkcja RPG w klimatach science fiction, utrzymana w stylu charakterystycznym dla tytułów tworzonych przez Zeboyd Games. Otrzymamy więc pikselową grafikę 2D, tyle że z większą liczbą animowanych sprite’ów. Platformy docelowe nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone, ale studio celuje w wersje na PC, Maca, PlayStation Vita oraz PlayStation 4. Twórcy zamierzają w tym roku rozpocząć zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, która pomoże pokryć koszty dewelopingu.

Metal Gear Solid

Hideo Kojima wyraził chęć stworzenia remake’u pierwszej części serii Metal Gear Solid. Całość działałaby na silniku Fox Engine, choć sam projekt byłby przekazany w ręce zewnętrznego dewelopera. Obecnie Kojima szuka odpowiedniego studia, które mogłoby podjąć się tego zadania.

Guild Wars 2

Wczoraj posiadacze gry Guild Wars 2 doczekali się wydania aktualizacji o nazwie Sky Pirates of Tyria. Wprowadza ona m.in. nowy dungeon (Aetherblade Retreat), dodatkowe nagrody, „mini kompana” (First Mate Horrik), a także zmiany w balansie rozgrywki. Wszelkie szczegóły na temat aktualizacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Battlefield 4

Według plotek opublikowanych przez serwis MP1st, dodatek DLC Second Assault do gry Battlefield 4 ma zawierać m.in. Operation Metro i Caspian Border, czyli odświeżone wersje map z Battlefield 3. Z opisu rozszerzenia na oficjalnej stronie internetowej wynika, że DLC zaoferuje „cztery ulubione mapy fanów z Battlefield 3, odnowione na potrzeby silnika Frostbite 3 i usprawnione, by zawrzeć nowe funkcje multiplayera z Battlefield 4”. Tymczasem jeden z twórców (Alan Kertz) zapytany na forum Reddit o najlepsze areny z Battlefield 3 zdaniem graczy, wskazał właśnie Operation Metro i Caspian Border. Zajmują one również dwie czołowe pozycje w nowej ankiecie studia EA DICE. Na razie są to tylko spekulacje, jednak mogą one znaleźć pokrycie w rzeczywistości.

Colin McRae Rally

Rich Eddy ze studia Codemasters opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające samochód i datę 27 czerwca. Użyta czcionka jako żywo przypomina tą wykorzystywaną swego czasu w grze Colin McRae Rally 2.0 z 2000 roku. Inny wpis Eddy’ego mówi o tym, że „trwają prace nad czymś nowym, co zostanie zapowiedziane jutro i przywróci wiele wspomnień”. Gracze zaczęli więc spekulować, że studio Codemasters może szykować remake lub reedycję HD jednej ze starszych części serii Colin McRae Rally. Jutro powinniśmy wiedzieć więcej.

Jutro doczekamy się zapowiedzi remake'u jednej ze starszych części serii Colin McRae Rally? - Wieści ze świata (Minecraft, The Last of Us, RIFT, Battlefield 4) 26/6/13 - wiadomość - 2013-06-26
Jutro doczekamy się zapowiedzi remake'u jednej ze starszych części serii Colin McRae Rally?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Atlantis: Pearls of the Deep
 2. Deadpool: The Video Game
 3. GRID 2
 4. Hunter’s Trophy 2: America
 5. Hunter’s Trophy 2: Australia
 6. Marie Anoinette and the Disciples of Loki
 7. Versailles Mysteries: The Royal Spy
 8. Versailles Mysteries: Oscar and the Athanor

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep
 2. Memoria – teaser
 3. Star Citizen – 300 series trailer
 4. Ride to Hell: Retribution – zwiastun na premierę
 5. GRID 2 – super modified pack