Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Atlantis: Pearls of the Deep (PC)
OkładkaAtlantis: Pearls of the Deep (PC)

Atlantis: Pearls of the Deep PC

Atlantis: Pearls of the Deep to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez studio Alder Games z myślą o odbiorcach z rynku casual.

Logiczne | casual | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atlantis: Pearls of the Deep Premiera PC

23stycznia2013

producent: Alder Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Atlantis: Pearls of the Deep

Puzzle Quest 2

Rune Masters

Sea Journey

Atlantis: Pearls of the Deep jest dziełem węgierskiego studia Alder Games, specjalizującego się w grach przeznaczonych dla rynku casual, takich jak Magical Mysteries: Path of the Sorceress, Bee Garden: The Lost Queen i inne. Tytuł powstał we współpracy z amerykańską firmą Legacy Games.

Pod względem fabularnym Atlantis: Pearls of the Deep jest nieoficjalnym sequelem wydanej dwa lata wcześniej gry Legends of Atlantis: Exodus. Mieszkańcom Atlantydy ponownie grozi niebezpieczeństwo - tajemnicze złe siły osłabiają tarczę energetyczną chroniącą ich podwodne miasto. Królowa wzywa na pomoc morski lud, prosząc o odnalezienie magicznych kryształów, których moc zdoła zapobiec katastrofie.

Gracz musi pomóc mieszkańcom głębin w zebraniu wystarczającej ilości magicznych kryształów, by mogli oni naprawić tarczę. Rozgrywka bazuje na zasadach casualowych gier typu match-3, wzbogacona jednak została o rozbudowaną, jak na tego typu produkcję, fizykę. Zabawa polega na zrzucaniu pojedynczych pereł w taki sposób, by połączyły się one z co najmniej trzema innymi w tym samym kolorze, co prowadzi do ich usunięcia. Zadanie komplikują rozmaite mechanizmy umieszczone na planszach, w rodzaju kołowrotków, pochylni, itp. Na ukończenie każdego poziomu, czyli usunięcie wszystkich pereł, wyznaczony jest określony limit czasu.

Twórcy przygotowali ponad 60 plansz, różniących się nie tylko wyglądem, ale także skalą trudności. Poza fabularyzowaną kampanią główną gra oferuje również dwa dodatkowe tryby rozgrywki – Challenging Mode będący próbą bicia rekordowego wyniku oraz Zen Mode , czyli grę relaksacyjną.

Atlantis: Pearls of the Deep wyróżnia się wysokiej jakości oprawą wizualną z dwuwymiarową grafiką i sporą liczbą efektownych animacji. Na uwagę zasługuje również spokojny podkład muzyczny, który uprzyjemnia zabawę i jednocześnie pozwala skupić uwagę na rozgrywce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Atlantis: Pearls of the Deep: Odpowiednia dla każdego wieku.

Atlantis: Pearls of the Deep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB VRAM (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 500MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8