Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2011, 12:27

autor: Jiker

Wieści ze świata (Killzone 3, SOCOM 4, Electronic Arts) 20/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o brytyjskim sukcesie Electronic Arts, dostępie do bety SOCOM 4 dla nabywców Killzone 3, a także specjalnej nagrodzie dla Petera Molynuex. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o brytyjskim sukcesie Electronic Arts, dostępie do bety SOCOM 4 dla nabywców Killzone 3, a także specjalnej nagrodzie dla Petera Molynuex. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts

Firma Electronic Arts po raz drugi z rzędu najlepszym wydawcą gier na rynku brytyjskim. Z danych opublikowanych przez grupę GfK Chart-Track wynika, że EA zakończyło 2010 rok na pierwszym miejscu zarówno pod względem wartości sprzedaży (kolejne miejsca zajęły Activision Blizzard oraz Nintendo), jak i liczby sprzedanych gier (kolejne miejsca zajęły Ubisoft oraz Nintendo). W 2010 roku najpopularniejszą konsolą wśród Brytyjczyków był z kolei Xbox 360 (35,2% rynku pod względem wartości sprzedaży i 28,9% pod względem liczby sprzedanych gier).

Killzone 3/SOCOM 4

Amerykanie to mają dobrze. Specjalnie oznaczone egzemplarze gry Killzone 3 – zarówno w wydaniu standardowym, jak i Helghast Edition – zawierać będą kod, uprawniający ich do udziału w zamkniętych beta-testach taktycznej strzelaniny SOCOM 4 (pełna wersja zadebiutuje w kwietniu tego roku). W Europie taką możliwość otrzymają wyłącznie posiadacze abonamentu PlayStation Plus. Co prawda, Sony coś tam jeszcze planuje zmienić i uruchomić betę na naszym kontynencie dla szerszego grona graczy, aczkolwiek póki co konkrety nie są znane. Przypominamy, że Killzone 3 trafi na sklepowe półki 23 lutego.

Wieści ze świata (Killzone 3, SOCOM 4, Electronic Arts) 20/01/11 - ilustracja #1

Peter Molynuex

W tym roku laureatem nagrody za Całokształt w ramach jedenastych Game Developers Choice Awards zostanie Peter Molynuex – kreator, wizjoner, autor serii Populous, Black & White oraz Fable, poinformowała kapituła konkursu. Twórca, działający na rynku gier już od ponad 23 lat, otrzyma wyróżnienie 2 marca, podczas gali zorganizowanej w ramach tegorocznej Game Developers Conference. Wówczas poznamy także najlepsze gry ubiegłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wind Slayer

Tom Clancy's Splinter Cell 3DS

Dead or Alive: Dimensions

Madden NFL Football

Kid Icarus: Uprising

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Ridge Racer 3DS

Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Top Spin 4 - trailer #1

MotoHeroz - trailer #1

Yoostar 2 - trailer #1

Przed seansem #10 - edycja jubileuszowa video magazyn