Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2016, 14:50

autor: Draug

Wieści ze świata (Halo 5, Dark Souls III, Battleborn, Tomb Raider, Destiny) 20/5/2016

Dziś piszemy o wersji PC edytora map Forge do Halo 5: Guardians, patchu 1.07 do Dark Souls III, terminie wypuszczenia pierwszej nowej postaci Battleborn, nadchodzących wieściach o Tomb Raiderze i o przecieku dot. kolejnego dodatku do Destiny (Rise of Iron). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo 5: Guardians – edytor map Forge trafi na PC

Firma Microsoft i studio 343 Industries poinformowały, że na komputery osobiste z systemem Windows 10 trafi Forge, czyli darmowy edytor map (głównie multiplayerowych) do gry Halo 5: Guardians. Niestety, nie należy tego traktować jako wstępu do zapowiedzi wspomnianego tytułu w wersji PC – przy okazji gigant z Redmond przypomniał, że nie ma tego w planach. Wprawdzie pecetowi gracze będą mogli testować swoje kreacje, ale nie otrzymają nawet funkcji matchmakingu, więc przez Internet zagrają co najwyżej z użytkownikami ze swojej listy przyjaciół. Podstawową funkcją komputerowej wersji edytora będzie precyzyjniejsze tworzenie map ze wsparciem dla rozdzielczości do 4K i eksportowanie ich na Xboksa One. Niewykluczone jednak, że znajdą się ambitni moderzy, którzy spróbują użyć Forge do odtworzenia oryginalnej zawartości Halo 5 lub starszych odsłon serii.

Wieści ze świata (Halo 5, Dark Souls III, Battleborn, Tomb Raider, Destiny) 20/5/2016 - ilustracja #1

Dark Souls III z patchem 1.07

Studio From Software wypuściło patch 1.07 do gry Dark Souls III. Łatka poprawia balans rozgrywki i funkcję dopasowywania haseł do zabawy sieciowej (Password Matching) oraz eliminuje szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Wygląda na to, że mamy tu do czynienia z zastępstwem dla aktualizacji 1.04.1, która została wycofana kilka dni temu, gdyż prowadziła do zacinania się gry.

Battleborn – pierwsza nowa postać (Alani) ukaże się 31 maja

Studio Gearbox Software ujawniło, kiedy w ręce graczy trafi aktualizacja do gry Battleborn dodająca kolejną grywalną postać. Alani (władająca żywiołem wody wojowniczka z umiejętnościami uzdrowicielki) zostanie udostępniona 31 maja, ale posiadacze edycji Digital Deluxe i przepustki sezonowej dostaną ją tydzień wcześniej, 24 maja. Ci ostatni nie będą też musieli ciułać kredytów (w liczbie 47,5 tys.) na odblokowanie tej bohaterki – zamiast tego otrzymają Hero Key, który natychmiast daje dostęp do wybranej postaci.

Wieści ze świata (Halo 5, Dark Souls III, Battleborn, Tomb Raider, Destiny) 20/5/2016 - ilustracja #2

Ważne wieści o Tomb Raiderze jeszcze przed E3

Firma Square Enix ujawniła, że jeszcze przed targami E3 (które odbędą się w dniach 14-16 czerwca) doczekamy się jakichś ważnych informacji odnośnie serii Tomb Raider. Wydawca nie zdradza, czego się spodziewać, ale podejrzewamy, że może chodzić o termin premiery gry Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę PlayStation 4 (ma ona zadebiutować przed końcem bieżącego roku).

Destiny – Rise of Iron kolejnym dodatkiem?

Do sieci – za pośrednictwem Reddita – wyciekło zdjęcie plakatu (widoczne poniżej), które sugeruje, że następny dodatek do strzelanki Destiny może być zatytułowany Rise of Iron. Wiarygodność przecieku zwiększają źródła serwisu Kotaku związane ze studiem Bungie. Te ostatnie donoszą, że rozszerzenie miałoby być większe niż poprzednie DLC i zawierać nowy raid. Na tę chwilę z całą (niemal) pewnością można powiedzieć jedynie, że Destiny doczeka się kolejnego dużego dodatku w tym roku.

Wieści ze świata (Halo 5, Dark Souls III, Battleborn, Tomb Raider, Destiny) 20/5/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: