Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2016, 13:24

autor: Entelarmer

Dark Souls III - From Software wycofuje aktualizację 1.04.1

Kilka dni temu firma From Software udostępniła patch 1.04.1, mający rozwiązywać dolegliwości związane z hakerami. Niestety, aktualizacja spowodowała też masowe zacinanie się gry i twórcy zdecydowali się na tymczasowe wycofanie łatki do czasu jej naprawienia.

Nowy patch w niezamierzony sposób zwiększył poziom trudności ostatniego Dark Souls. - Dark Souls III - From Software wycofuje aktualizację 1.04.1 - wiadomość - 2016-05-17
Nowy patch w niezamierzony sposób zwiększył poziom trudności ostatniego Dark Souls.

Kwietniowa premiera Dark Souls III okazała się najbardziej udaną w historii serii Souls i jej twórców, studia From Software. Trzecia część sagi Dark Souls zdominowała amerykański rynek, a w niedawnym raporcie firma Bandai Namco pochwaliła się sprzedaniem 3 milionów egzemplarzy gry. Natomiast twórcy wypuszczają kolejne aktualizacje, naprawiające problemy techniczne oraz balansujące rozgrywkę. Jeden z patchy, oznaczony numerem 1.04.1 i opublikowany 13 maja, miał rozwiązać problem z hakerami, którzy znaleźli sposób modyfikacji plików gry innych graczy, co może prowadzić do tzw. softbana. Oznacza to ograniczenie trybu sieciowego danego gracza, wskutek czego może on łączyć się jedynie z innymi osobami ukaranymi softbanem. Patch miał naprawić niektóre z tych błędów, usuwając m.in. natychmiastowe odesłanie do swojego świata, nieuzasadnione odradzanie się w Kapliczce Zjednoczenia oraz zmianę w smoka bez wykorzystania odpowiednich przedmiotów.

Problem w tym, że zaraz po aktualizacji gracze zaczęli donosić o problemach z losowym zacinaniem się Dark Souls III, skutecznie psującym przyjemność z gry (efekt możecie zobaczyć na tym filmiku). Dlatego też po paru dniach From Software zdecydowało się wycofać aktualizację 1.04.1 do czasu rozwiązania tego problemu, co ma nastąpić „tak szybko, jak to możliwe”. Oczywiście oznacza to, że wspomniane wcześniej bugi znów są obecne w grze. Na szczęście twórcy poinformowali na forum Dark Souls III w serwisie Steam, że osoby, które padły ofiarą wspomnianych wcześniej glitchy, nie zostaną ukarane, a zespół odpowiedzialny za serwery będzie analizował każdy przypadek potencjalnego oszustwa przed przyznaniem softbana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls III

Dark Souls III