Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2016, 10:00

autor: Adrian Werner

Kwietniowy raport NPD - Dark Souls III bezkonkurencyjne na amerykańskim rynku gier

W kwietniu amerykański rynek należał do Dark Souls III i PlayStation 4. Popularność tych produktów nie wystarczyła jednak, aby uchronić sprzedaż gier i konsol przed spadkami przychodów.

Dark Souls III radzi sobie znacznie lepiej niż poprzednia odsłona cyklu. - Kwietniowy raport NPD - Dark Souls III bezkonkurencyjne na amerykańskim rynku gier - wiadomość - 2016-05-13
Dark Souls III radzi sobie znacznie lepiej niż poprzednia odsłona cyklu.

Firma analityczna NPD opublikowała sprawozdanie podsumowujące wyniki amerykańskiego rynku gier za kwiecień tego roku. Sprzedaż konsol, akcesoriów oraz nieużywanych egzemplarzy gier pudełkowych przyniosła 509,5 milionów dolarów przychodu, czyli o 15% mniej niż 598,1 mln uzyskane w analogicznym miesiącu ubiegłego oku. Tradycyjnie przypominamy, że podawane przez analityków liczby nie dają pełnego obrazu kondycji branży. Dane organizacji nie biorą bowiem pod uwagę handlu używanymi egzemplarzami gier, dystrybucji elektronicznej oraz mikropłatności.

Gry

Amerykanie w kwietniu zakupili nowe gry za sumę 203,9 mln dolarów, co oznacza spadek o 21% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wynika to głównie z braku premier wielkich przebojów. Dark Souls III rozchodzi się dwukrotnie szybciej niż część druga, ale w zeszłym roku samo Mortal Kombat X sprzedało się o 18% lepiej niż wszystkie premiery z zeszłego miesiąca łącznie.

Największą popularnością cieszyły się następujące produkcje:

#

Gra:

Platformy:

1.

Dark Souls III

PS4, XONE

2.

Ratchet & Clank

PS4

3.

MLB 16: The Show

PS4, PS3

4.

Tom Clancy’s The Division

PS4, XONE, PC

5.

Grand Theft Auto V

PS4, XONE, X360, PS3, PC

6.

Minecraft

XONE, X360, PS4, PS3

7.

Quantum Break

XONE

8.

Call of Duty: Black Ops III

XONE, PS4, X360, PS3, PC

9.

NBA 2K16

PS4, XONE, X360, PS3

10.

Star Fox: Zero

Wii U

Dla ścisłości dodajmy, że pecetowe Dark Souls III nie ukazało się w Stanach Zjednoczonych w wersji pudełkowej, dlatego edycja PC nie została wymieniona w powyższym zestawieniu.

Sprzęt

Sprzedaż samych konsol wygenerowała 142,1 dolarów przychodu, czyli o 23% mniej niż 183,7 mln wypracowane w kwietniu zeszłego roku. Jak zwykle najpopularniejszą platformą okazało się PlayStation 4. Spadek wynika nie tylko z dogorywającej poprzedniej generacji. Na najnowsze platformy sprzętowe Amerykanie wydali bowiem o 15% mniej niż w ubiegłym roku. Częściowo odpowiadają za to obniżki cen konsol, ale analitycy podkreślają także wpływ doniesień o nadchodzących ulepszonych wersjach PlayStation 4 i Xboksa One, które powodują, że część graczy wstrzymuje się z zakupem do czasu wypuszczenia na rynek potężniejszych sprzętów.

Warto jednak podkreślić, że łączna sprzedaż Xboksa One i PlayStation 4 jest o 40% wyższa niż Xboksa 360 i PlayStation 3 w analogicznym momencie poprzedniej generacji.

  1. NPD – oficjalna strona firmy

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls III

Dark Souls III