Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2016, 09:42

Prey 2 zostanie zapowiedziane na E3? Za grę ma odpowiadać Arkane Studios

Prey 2 - gra, która została już zawieszona, a następnie anulowana - ma szansę na świeży start. Według dwóch źródeł podczas tegorocznych targów E3 firma Bethesda zapowie ten tytuł ponownie. Za produkcję odpowiadać ma studio Arkane.

Od pierwszego zwiastuna Prey 2 minęło już prawie pół dekady. Czy na tegorocznych targach E3 projekt rzeczywiście zostanie wskrzeszony? - Prey 2 zostanie zapowiedziane na E3? Za grę ma odpowiadać Arkane Studios - wiadomość - 2016-05-13
Od pierwszego zwiastuna Prey 2 minęło już prawie pół dekady. Czy na tegorocznych targach E3 projekt rzeczywiście zostanie wskrzeszony?

Targi E3 2016 zbliżają się wielkimi krokami, toteż nic dziwnego, że coraz częściej pojawiać się będą pogłoski na temat spodziewanych atrakcji. Spekulowano już o Red Dead Redemption 2 oraz kontynuacji Star Wars: Republic Commando, teraz zaś – za sprawą dwóch postów na Twitterze – do tego zacnego grona dołączyło Prey 2.

Jako pierwszy informację podał użytkownik aliennoire, który przekazuje na Twitterze wszelkiego rodzaju wiadomości i materiały związane z grą Prey oraz jej drugą częścią. Według niego kontynuacja autorstwa Arkane Studios (Dark Messiah of Might & Magic, Dishonored) zostanie zapowiedziana 14 czerwca (co powinno budzić pewne wątpliwości – konferencja firmy Bethesda, będącej ewentualnym wydawcą gry, odbędzie się bowiem dwa dni wcześniej). Aliennoire źródła tych rewelacji nie ujawnił i można by je było zignorować jako wymyśloną na poczekaniu plotkę, gdyby nie fakt, że podobne wiadomości zdradził czytelnikom w komentarzach do swojego artykułu redaktor serwisu Kotaku, Jason Schreier. Potwierdził on doniesienia o zapowiedzi Prey 2 (choć według niego gra może nosić inny tytuł, jako że to kompletnie inna produkcja niż ta zaprezentowana w 2011 roku przez zespół Human Head) i dodał, że pracować nad tym projektem będzie oddział Arkane Studios w Austin.

Prey 2 autorstwa studia Human Head miało nie spełniać wymagań Bethesdy. - Prey 2 zostanie zapowiedziane na E3? Za grę ma odpowiadać Arkane Studios - wiadomość - 2016-05-13
Prey 2 autorstwa studia Human Head miało nie spełniać wymagań Bethesdy.

Przypomnijmy, że Prey 2 miało być kontynuacją bardzo dobrze przyjętego FPS-a z 2006 roku, zapowiedzianą w dwa lata po premierze pierwszej części. Niestety, od tamtego czasu projekt ciągle napotykał na przeszkody: choć podczas E3 2011 pokazano pierwszy zwiastun, brak dalszych informacji wywołał plotki o zawieszeniu prac nad grą studia Human Head. Ostatecznie pogłoski te potwierdziły się, a produkcja miała zostać przekazana zespołowi Arkane Studios – jednak w październiku 2014 roku Bethesda oficjalnie ogłosiła, że Prey 2 zostało anulowane. Czy doniesienia na temat „wskrzeszenia” projektu są prawdziwe, i czy tym razem uda się go doprowadzić do premiery? O tym przekonamy się już w czasie czerwcowych targów.

  1. Oficjalna strona internetowa targów E3
  2. Recenzja gry Prey