Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 11:51

autor: Muninn

Kto tworzy Prey 2? Czy Human Head Studios poszło w odstawkę?

Human Head Studios, producenci gry Prey 2, od listopada zeszłego roku nie prowadzili żadnych prac nad tym tytułem. Było to spowodowane chęcią wynegocjowania korzystniejszych warunków kontraktu podpisanego z wydawcą.

Wczoraj informowaliśmy, że wyczekiwana przez graczy kontynuacja gry Prey z 2006 roku na pewno ukaże się na rynku, jednakże będziemy musieli poczekać na tę chwilę do przyszłego roku. Dzisiaj poznaliśmy przyczyny zarówno opóźnienia premiery gry, jak i plotek na temat zawieszenia prac nad Prey 2.

Kto tworzy Prey 2? Czy Human Head Studios poszło w odstawkę?  - ilustracja #1

Z informacji podanych przez anonimowego informatora serwisu Shacknews wynika, że producenci gry (zespół Human Head Studios) nie pracowali nad Prey 2 od listopada zeszłego roku. Powodem zaprzestania tworzenia gry było niezadowolenie studia z kontraktu, jaki został podpisany z wydawcą, firmą ZeniMax Media. Żeby uzyskać lepsze warunki zespół przeprowadził mały bunt, zatrzymując produkcję gry do czasu wynegocjowania bardziej korzystnych stawek. Oprócz tego wielu członków studia zostało zwolnionych. W planach było przywrócenie ich do pracy po zawarciu nowej, lepszej umowy z dystrybutorem.

Wczorajsze oświadczenie Bethesdy uspakaja i wszystko wskazuje na to, że produkcja gry znowu ruszyła. Niestety na razie nie ma żadnych informacji o tym, kto zajmuje się w tej chwili dewelopingiem Prey 2, ponieważ wydawca nie chce komentować całej sytuacji. Nie wiadomo, czy studio Human Head wynegocjowało swoje warunki i w dalszym ciągu tworzy kontynuację Prey, czy też zostało całkowicie odsunięte od prac nad grą.

Prey 2, kontynuacja gry z 2006 roku, będzie strzelanką FPP w klimatach science-fiction. Gracz wcieli się w ludzkiego łowcę nagród zamieszkującego obcą planetę i trudniącego się łapaniem przestępców za pieniądze. Głównymi atutami gry ma być rozległy, urozmaicony i otwarty świat, możliwość modyfikacji broni i uzbrojenia, szeroki wachlarz dostępnych umiejętności oraz piękna, dopracowana grafika. Gra prawdopodobnie ukaże się w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.