Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2012, 13:14

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Prey 2 zniknął z listy gier Bethesda Softworks

Kontynuacja strzelanki z 2006 roku nie widnieje już na liście gier na stronie studia Bethesda Softworks. Czy oznacza to, że po marcowych fałszywych pogłoskach o anulowaniu tytułu nie zostanie on jednak ukończony?

Strzelanka Prey 2 zniknęła z listy gier na oficjalnej stronie studia Bethesda Softworks. Zauważył to m.in. użytkownik forum NeoGAF. Jest to pierwsza – niestety zła – wiadomość o tytule od czasów pogłosek o wstrzymaniu prac nad grą z marca tego roku oraz kwietniowej informacji pochodzącej wprost od dewelopera, że projekt nie został jednak skasowany.

Prey 2 zniknął z listy gier Bethesda Softworks - ilustracja #1
Czy grze Prey 2 się powiedzie? (kadr z trailera z targów E3 2011)

Nie wiadomo, co jest przyczyną zniknięcia jakiejkolwiek informacji o tytule z witryny amerykańskiego studia. Powodem poprzednich komplikacji było niezadowolenie pracowników studia Human Head, ostatnich znanych producentów Prey 2, z umowy zawartej z wydawcą, firmą Zenimax Media. Od tamtej pory nie było wiadomo, kto pracuje nad strzelanką o łowcy głów w klimatach science-fiction.

Wydaje się, że nad serią Prey ciąży jakieś fatum. Pierwszą część tworzono przez 11 lat – jej zapowiedź pochodzi z 1995 roku. Ostatecznie, Prey wkroczył w definitywny cykl produkcyjny w 2001 roku i został ponownie oficjalnie zapowiedziany cztery lata później. Tytuł wykorzystywał mocno zmodyfikowany silnik id Tech 4. Jego premiera miała miejsce w lipcu 2006 roku.

Studio Human Head rozpoczęło prace nad Prey 2 niedługo po premierze pierwszej części serii. Jeżeli Prey 2 wybrnie obronną ręką z deweloperskich perypetii, według ostatnich oficjalnych zapowiedzi możemy się spodziewać jego premiery w 2014 roku na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.